Veysi Kaynak'tan KMS yönetimine iftar yemeği'

Veysi Kaynak'tan KMS yönetimine iftar yemeği'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, bu sezon Türkiye 3. ligi 2. grupta mücadele edecek olan Kahramanmaraşspor’un yönetimine iftar yemeği verdi.

Pınarbaşı Çınaraltı Tesisleri’nde dün akşam gerçekleştirilen iftar yemeğine; ev sahibi Veysi Kaynak’ın yanı sıra Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Doğan Tehci, kulüp yönetim kurulu üyeleri, Kulüp Genel Koordinatörü Muzaffer Çaylı, Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Bağrıaçık, kulübe maddi ve manevi yardımlarda bulunan işadamı Haluk Şerbetçi, AK Partili eski il yöneticileri Mehmet Beşen-2, Mustafa Buluntu, Selahattin Sandaloğlu, İsmail Kıyak, İl Genel Meclis üyesi Ekrem Ergin, Kulüp Genel Müdürü Sait Karadutlu ve basın mensupları katıldı.

İftar yemeğinin ardından milletvekili Veysi Kaynak’a bir forma hediye eden Kulüp Başkanı Doğan Tehci şunları kaydetti: “Bu akşamki yemeğimizi organize eden sayın milletvekilimiz Veysi Kaynak beye çok teşekkür ediyorum. Bizleri bir araya getirdi. Kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz. Kendileri her zaman Kahramanmaraşspor’a her zaman yardımcı olmuşlardır. Bir sıkıntımız olduğunda yanına gittiğimizde hiçbir zaman bizi geri çevirmemiştir. Halen de bizim için görüşmeler yapıyor. Bize yardım konusunda gereken desteği yaptığı için ayrıca sizin huzurunuzda da teşekkür ediyorum. Birkaç konuda devam eden görüşmelerle ilgili olarak inşallah kendisinden hayırlı haberler bekliyoruz.”

Başbakan Erdoğan’ın kurmay ekibi içerisinde yer alan hukukçu milletvekili Veysi Kaynak ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Bir ramazan akşamında burada hep birlikte olduğumuz için mutluyuz. Tüm Kahramanmaraş’ın ortak değeri olan Kahramanmaraşspor için bir aradayız. Kahramanmaraşspor, şehrimizin bayrağını taşıyan bir markadır. Kahramanmaraşspor bugüne kadar birinci ligde mücadele ederek ilimizi temsil etti. İlimizin ününü tüm Türkiye sathına yaydı. Ama daha sonra bir kısım sebeplerden dolayı özellikle son birkaç yıldan beri yaşadığı kötü yönetimler sebebi ile bugün layık olmadığımız bir noktada bulunuyor. Bu sene bir fetret dönemi yaşadı bildiğiniz gibi, sezon sonundan itibaren. Birçok Maraşspor’a vücut vermiş, emek vermiş birçok arkadaşımız Ağır Ceza’da yargılanıyor. Öyle bir şanssız dönem yaşıyor. Bu dönemde de Doğan Tehci kardeşimiz ve arkadaşları bu yükü sırtlandılar. Kahramanmaraşspor’u öncelikle iyi bir hazırlık döneminden geçirdiler. Mevcut şartlarla lige hazır hale getirmeye gayret ettiler. Bu süreç zarfında Belediye Başkanımızın desteğini aldılar. İlimizin iş dünyasının desteğini almaya gayret ettiler. Bize de bir kısım ricalarda bulundular. Kahramanmaraşspor’un layık olduğu yere gelmesi için bizler de hep beraber memleketimizin siyasetçileri olarak parti farkı gözetmeksizin söylüyorum; mesela huzurunuzda teşekkür ediyorum. CHP Milletvekilimiz Durdu Özbolat Bey önemli desteklerde bulundu. Onun dışında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, komşu ilimiz Gaziantep’in sanayicisi Sanko Holding destekte bulundular. Bu safhadan sonra bize düşen takımın darboğaz yaşadığı konu olan transfer yasağını kaldıracak çareyi bulmak ve bu takımı takviyelerle ilimizi temsil edecek noktada bulundurmaktır. Bunun için hep birlikte gayret edeceğiz inşallah. Zaten Sayın Başbakanımızın geçen hafta Cuma günü Maraş ziyaretinde de bu konuyu Kulüp Başkanımız gündeme getirdi. Sayın Başbakanımıza Kahramanmaraşspor forması takdim etti. Maraşspor’un transfer yasağının kaldırılabilmesi için hepimiz, belediye başkanımız, Valimiz, işadamlarımız, Ticaret ve Sanayi Odamız hepimiz bir gayret içerisinde olacağız. İnşallah şu anda emin ellerde olan Kahramanmaraşspor’un başarılı bir şekilde ilimizi temsil etmesini sağlayacağız.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2010, 07:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63