"Wushuda dünya sıralamasında ilk beşteyiz"

Wushu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Abdulvahit Alagöz, Türkiye'nin wushuda dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığını söyledi.


Alagöz, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde düzenlenen aday hakem kursunda yaptığı konuşmada, wushu sporunun Türkiye'deki gelişim sürecinin çok güzel olduğunu ifade etti. 


Bu spora ilçelerde de ilgi gösterilmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Alagöz, Anadolu'nun her köşesinde bu spora ilginin artmaya devam ettiğini belirterek, "Wushuda dünya sıralamasında ilk beşteyiz. Ana vatanı Çin. Uzakdoğu ülkelerinin yanında Rusya, İran ve Türkiye, ilk beşte adı anılan ülkeler. Özellikle büyükşehirler dışında Anadolu'daki illerde bu tür katılımlar ve faaliyetlerin, dünya sıralamasında daha üst sıralara çıkmamızda önemli bir basamak olacağını düşünüyorum" diye konuştu.


Alagöz, kursa katılıp aday hakem olanların bundan sonra gerek il gerekse ülke genelinde yapılacak müsabakalarda görev alabileceğini söyledi.


Milli takım antrenörü Selçuk Kayapınar ise wushuya ilgi duyulan Afşin'de önemli dereceler elde eden sporcular bulunduğunu belirtti.


Kayapınar, bu başarılar sayesinde wushuya ilginin arttığını söyledi. 


 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63