Yahya Kemal İlkokulu’ndan uluslararası birincilik

Yahya Kemal İlkokulu’ndan uluslararası birincilik

Adana’da bu yıl 4.sü düzenlenen “Uluslararası Türk Dünyası Şehirleri Judo Turnuvası”nda Yahya Kemal ilkokulunun minikleri 1. oldu.


Yahya Kemal ilkokulu 4/K sınıfı öğrencisi Ayşenur Alıç ve 4/L sınıfı öğrencimiz Hamza Akbayır Uluslararası Türk Dünyası Şehirleri Judo Şampiyonasında 1. oldu.


Okulda yapılan ödül töreninde konuşan okul lideri Hüseyin Yılmaz; “3 yıl önce çıktığımız Judo yolculuğumuzda Uluslararası bir müsabakada derece yaparak bir ilki daha başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. Okulumuzun eğitim kadrosu çok güçlü, bizler de ekibimize yol gösterdik, öncü olduk, çok çalıştık ve ekip olarak okulumuzda uyguladığımız projelerimizle öğrencilerimizin iki kanatlı kuş olarak yetişmesini istiyoruz. Milli ve manevi yönden en ileri olmak hem de derslerimizde 1 numara olmak" dedi.


Hüseyin Yılmaz konuşmasının devamında; "Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk bir açıklamalarında, 'Kelimelerde bir büyü de var son zamanlarda gördüğüm. Dikkatimiz çok dağılıyor. Parlayan nesneler sendromu diye bir sendrom var. Bu çağ, PNS çağı. Yani sürekli bir şey parlatılıyor, sürekli bir şey moda haline getiriliyor ve dikkatimiz dağılıyor. Oraya bakıyoruz, oraya bakıyoruz ve asla odaklanmamıza fırsat verilmiyor. Bu çocuklarda benim çok rahat gördüğüm ve telefon veya başka dijital araçlarla da PNS´nin giderek güçlendiği bir döneme doğru geliyoruz. Aslında bu mesele bir idealizmle de alakalıysa bizim küçük küçük çukurlar yerine kuyu kazmamız lazım yani derinleşmemiz, odaklanmamız lazım. Kuyu kazmazsak suyu bulamayız' demişlerdi.
Bizler Elhamdülillah Yahya Kemalde kuyuyu kazdık ve suyu da bulduk. Bayrağı aldığımız yerden yükseklere çıkarmak hedefimiz doğrultusunda, paydaşlarımızla beraber çalışmalarımız devam etmektedir. İstiyoruz ki dünya yaşanılabilir bir yer olsun. Kışa inat baharlarımızda açan çiçeklerimiz  olsun öğrencilerimiz” dedi.


1. olan öğrencilere madalyaları sınıf öğretmenleri Ahmet Aksu ve Naciye Kabalcı tarafından takdim edilerek tören sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 06:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66