Yedi yıllık hayalini gerçekleştirdi

Yedi yıllık hayalini gerçekleştirdi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde rakibi Balaban'ı yenerek başpehlivan olan Atlı, 7 yıldır hayalini kurduğu altın kemeri almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.


Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde, rakibi İsmail Balaban'ı yenerek başpehlivan olan Fatih Atlı, memleketi Samsun'a hareket etmeden önce Selimiye Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, altın kemeri aldığı için Allah'a şükrettiğini söyledi.


"Baş" boyuna çıktığı 2007'den bu yana altın kemerin hayalini kurduğunu belirten Atlı, "Aralık ayından bu yana ustam Bayram Ertan'la çok şeyden fedakarlık ederek, yüksek rakımlarda, zorlu şartlarda hazırlandım. Zorlu güreşleri geçerek birinci oldum. Aslında 2007 yılında "Baş"a çıktıktan sonra hep bu kemeri hayal ettim, Allah 7 yıl sonra nasip etti, şükürler olsun" diye konuştu.


Pasif güreş özrü


Atlı, AA muhabirinin, "Son yılların en pasif final güreşi olarak değerlendirilen müsabakada, seyirci de zaman zaman buna ıslıklarıyla tepki gösterdi. Neden böyle bir güreş oldu" sorusunu şöyle yanıtladı:


"Seyircilerimizden özür dileriz. Onlar sabahtan akşama kadar bizi sabırla beklediler, izlediler fakat bu hem fiziksel, hem psikolojik bir savaş. İkimiz de dörder puanlama güreşi yaptık. Fiziksel olarak çöküntüdeydik. 7 aylık emeği bir anda silip atamıyoruz. Seyirciden bunu hoşgörüyle karşılamasını istiyoruz. Onlar oyunlar, teknikler görmek istiyor ama sonunu iyi bağladık diye düşünüyorum."


Atlı, iki yıl daha üst üste başpehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi olmak istediğini kaydetti.


Bu arada Fatih Atlı'ya, Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ile başkan yardımcısı Arif Meriç, pehlivanların kispetlerini taşımak için kullandığı zembil içinde Edirne'ye özgü tatlı ve helvalardan armağan etti.


Çok sayıda hayranı, Fatih Atlı ile fotoğraf çektirmek istedi.


 


(AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 04:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67