YORUM: Eğer doğru ise, yakışmadı!

YORUM: Eğer doğru ise, yakışmadı!

Kahramanmaraşspor, son dönemlerde ilginç gelişmeleri yaşıyor. Özellikle geçen sezon içerisinde 3 kongre yaşanması, 2 başkan değişmesi, 3 farklı yönetim oluşturulması, 4 teknik heyet değişikliği ve ilk etap ile ikinci etapta farklı kadroların sahaya çıkmasına rağmen takımın küme düşmesi engellenemedi.

Yönetimlerin, erken uyarıları dikkate almaması ve ‘zaten bunlar eleştirir’ zihniyeti ile olayın uzağında kalması; tavşan yamaca geçtiğinde anlaşıldı. Tüm bunlar bir yana, yönetim bazında kulüpte yaşanan gelişmeler, takımın nasıl bu günlere geldiğinin de bir göstergesi olarak dikkatleri çekiyor.

Geçen sezona Hanefi Mahçiçek’in başkanlığında tamamı yeni yönetimle başlayan kulüp, çok sürmeden Mahçiçek’in ayrılması ile ikinci bir başkana kavuştu ama bu da çare olmadı takımın geleceği için. Aslında, sezonun bitimi ile birlikte yaşanan sıkıntılar da hoş değildi.

Kahramanmaraşspor’un ihtiyacı olduğu anda göreve çağrılan ve bir nevi kariyerini riske ederek takımın sorumluluğunu üstelenen teknik adam Mehmet Şahan ile yolların ayrılması sırasındaki gelişmeler kamuoyunda kuşkular yaşattı. Takım küme düştükten sonra yeni bir kongre yapan ve yönetimini yenileyen Ali Sercan Saraylı, Şahan ile çalışmak istemediğini dillendirdi.

Karşılıklı söz diyalogunun ardından sözleşmesindeki bedelin bir miktarı karşılığında sözleşmesinin feshine razı olan Şahan’ın bu gönderiliş biçimi, gelecekte teknik adamların Kahramanmaraşspor’a bakışının olumsuzlaştırılacağının bir göstergesi olmuştu. Uzun görüşmeler sonunda Şahan, ikna oldu ve sözleşmesini feshetti. Son duyumlara göre; alacaklarına karşılık senet verilen Şahan, bu senedi bir başkasına verdi. Araya giren başkanın yakın adamları bu senedi verilen kişiden aldı ve konu icralık oldu. Şahan, kendisine noter kanalı ile gönderilen ihtarname karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Mehmet Şahan, “Bunlar hoş değil. Alacaklarımıza karşılık verilen senetler bize borçlu olarak geri dönüyor. İcralık oluyoruz. Şimdi ne olacak? İcra gelecek, neyimiz var neyimiz yok alınacak. Ama iş burada bitmeyecek. Bu işin mali polis yönü var, adli tıp yönü var. Bu gelişmeler hoş mu? N’olacak?

Biz, çağrıldığında ismimizi riske ederek geldik. Yine geliriz de. Ama bunlar dostluğa, profesyonel yöneticiliğe sığar mı?” türünden serzenişte bulunurken, bu konuda adli işlem başlatacağını bildirdi.

Konuyu sorduğumuz Basın Sözcüsü İsmail Kahveci ise, böyle bir durumdan haberi olmadığını araştırıp döneceğini söyledi. Ancak aradan geçen 2 güne rağmen de Kahveci’den bir açıklama gelmedi.

Tabi olayın geniş boyutunu buraya aksettirmek belki doğru değil. Ama doğru olan bir şey var ki, eğer bu gelişmeler doğru ise Kahramanmaraşspor için hiç de iyi günler görünmüyor. Çünkü bu gelişmeler daha geniş kitleler tarafından duyulduğunda başta transfer konusundaki çalışmalar olmak üzere, teknik heyet arayışında da, keza kamp ve deplasman programlarında da büyük sıkıntılar yaşanacak. Bir dönem borç takıntısı olan ve bu nedenle büyük sıkıntılar yaşayan Kahramanmaraşspor’a geri kazandırılan ‘borcuna sadık kulüp’ ünvanı da böylece elden gitmiş olacak.

Şimdi, Kahramanaraşspor Yönetimi’nden bu konuda bir açıklama bekleniyor. (Kaynak: Akşam Postası Gazetesi, 18.08.2008) (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2008, 07:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66