“EREN’İN KAHRAMANLIĞINI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Türkoğlu Belediyesi, Sosyal ve Kültürel anlamda farkındalık oluşturarak, gönüllere dokunmaya ve güzel işlere imza atmaya devam ediyor.

“EREN’İN KAHRAMANLIĞINI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Türkoğlu Belediyesi "Öğrencilerimizi sinema ile buluşturuyoruz" projesi kapsamında, kırsal mahallelerde yaşayan 600, toplamda ise 1000 öğrenciyi, evlerinden ve okullarından alarak sinema ile buluşturdu.

Gruplar halinde düzenlenen sinema etkinliğinde öğrenciler, belediye hizmet binası önünde düzenlenen uğurlama töreninin ardından "Kesişme, İyi ki Varsın Eren" filmini izlemek üzere otobüsler ve minibüslerle Kahramanmaraş kent merkezindeki sinema salonlarına götürülüyor.

Belediye Başkanı Osman Okumuş; filmin kahramanı Eren'in gençlere örnek olacağı düşüncesiyle böyle bir proje hazırladıklarını söyledi.

Türk insanının vatan ve bayrak hassasiyeti bulunan bir millet olduğuna işaret eden Okumuş, " , "Kesişme, İyi ki Varsın Eren" filmi için Türkoğlu ilçemizdeki son sınıf öğrencilerimizi götürüyoruz. Hem sinemayı ilk defa görenler için, hem de kendilerine rol model olması için, Karadeniz de doğa şartlarının zor olduğu bir köyde yetişen Eren ve Astsubay Ferhat Gedik’le beraber tarihe kahraman olarak adını yazdırdılar. Bizlere ve kendi yaşında olan bu gençlerimize örnek olacağını düşündüğümüzden dolayı sinema ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Eren gibi içerimizde aslında milyonlarca gencimiz var.

Türk insanı Kahraman, vatanını seven, bayrağını seven, milletini seven ve geçmişten devamlı örnek alan karakterler. Şehit Eren ve Astsubay Ferhat Gedik’in kahramanca nasıl mücadele ettiğini ve nasıl şehit olduklarını bu filmde görecekler. Öğrencilerimize başarılar diliyorum." diye konuştu.

Filmden çok etkilendiklerini ve duygulandıklarını ve belirten öğrenciler, İyi ki Varsın Eren diyerek, bu sinemaya gelmelerine vesile olan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’a çok teşekk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66