Kahramanmaraş’ın üçüncü metropol ilçesi TÜRKOĞLU

2004 yılından bu yana aktif siyasetin içinde bulanan, hizmet ettiği dönemin tamamını belediye başkanlığı yapan Osman Okumuş, 2014 yılından bu yana da Türkoğlu ilçesinde devasa adımlar attı. Türkoğlu’nu sanayi ilçesi yapan Okumuş, eksiklikleri gidererek Kahramanmaraş’ın üçüncü metropol ilçesini Türkoğlu yapmak için gece gündüz çalışıyor

Kahramanmaraş’ın üçüncü  metropol ilçesi TÜRKOĞLU

Kahramanmaraş’ın 2014 yılında Büyükşehir Yasasına kavuşması ile Türkoğlu’nun da kaderi değişti. 2004-2009 yılları arasında Türkoğlu’nun Beyoğlu Beldesinde Belediye Başkanlığı yapan Osman Okumuş, birikim ve tecrübesini, 2014 yılında yapılan seçimlerde kazandığı Türkoğlu’na aktardı. İlçe şu anda hizmet manasında 20’si büyük yaklaşık 200 proje ile adeta altın çağını yaşıyor. İlçenin yol güzergahı üzerinde olması nedeniyle sanayi bölgesi olması, Türkoğlu Lojistik Merkezinin ilçe sınırlarında bulunması ve Türkoğlu OSB’nin de devreye alınması ile birlikte ilçenin kaderi değişecek. İlçede şu anda Osman Okumuş imzalı bir çok yenilik bulunurken, sanayi alanlarının da açılması ile birlikte ilçede zenginleşme ve topyekun kalkınma hamlesi de başlayacak.

HİZMETLER ADIM ADIM GELİYOR

“Benim Rüyam Kahramanmaraş” diyerek gece gündüz çalışan Belediye Başkanı Osman Okumuş, hizmet getirdiği her alanda Türkoğlu’nun bakir kalmış güzelliklerini tüm Kahramanmaraş’a gösteriyor. Baba Burun Kalesi ile yerli ve yabancı Turist akınına uğrayan ilçe, yapılan yeni projeler ile de adından söz ettirecek.

PROJELERİ TANITTI

Yaptığı projelerin bir kısmını kendi sosyal medya hesabından paylaşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Hayırlı Olsun” müjdesini de verdi.

İŞTE O PROJELER

Türkoğlu İmalı Deresi 2.etap yürüyüş ve bisiklet yolu bitti. Ağaçlandırma ve aydınlatma işlemleri de tamamlanarak özellikle devlet hastanesi ile Gaziosmanpaşa Mahallemize yaya ulaşımı ve spor yapanlar İçin tercih edilebilir.

MİLLET BAHÇESİ

6 ay önce yapımına başladığımız ‘400 bin metrekare’ Şekeroba Millet Bahçesi inşaatı hızla devam ediyor. Baharda bölge halkımıza hizmet verecektir.

SU PARK

Beyoğlu’na ‘Su Park’ Beyoğlu Mahallemize yüzde 90 ‘ı su olan bir park inşa ediyoruz. Şelaleler, havuz ve göletlerin olduğu harika bir park... Supark Bir buçuk ay sonra hizmetinizde.

MİLLET KONAĞI

Şekeroba mahallemize ikinci taziye evini (millet konağı) yapıyoruz . Osmanlı mimarisinde inşaatına başladığımız millet konağı bay ve bayanlara ;cenaze, kütüphane, halk eğitim kursu ve toplantılar için hizmet verecek ve 2 ay sonra bitecek. Üçüncüsünü Türkoğlu merkez İstasyon Mahallemize başladığımız Millet Konağı inşaatını yakında bitiriyoruz.

HAVUZLU DÜĞÜN SALONU

Şekeroba mahallemizde yakında inşaatına başlayacağımız yüzme havuzu ve düğün salonu

KANALİSAZYON ŞEBEKESİ

Yeşilyöre mahallemiz’e geçen dönem kanalizasyon ve içme suyu şebekesi tamamen yenilenerek( 20milyon eski parayla 20 trilyon) üst yapı yol çalışmalarına 120 bin metre kare yol çalışması yaptık. Şu anda demirciler mahallesinde yol çalışması devam ediyor. Önümüzdeki yıl spor kompleksi ve yeşil alan park çalışmasına başlayacağız.

ÇÖZÜM MASASI

Türkoğlu Belediyesi olarak, hizmet kalitesini artırmak ve daha hızlı hizmet verebilmek için hemşehrilerimizi belediyenin girişinde karşılıyoruz. Onların sorunlarını oturduğu yerden çözüyoruz. Çözüm masası Hemşehrilerimizin taleplerini ve başvurularını anında çözüm üretme birimidir. Çağdaş iletişim teknolojilerinden en ileri düzeyde faydalanıp vatandaşımıza daha kaliteli ve hızlı hizmeti sunma ve memnuniyetini sağlama İçin çözümler üretiyoruz.

HALI SAHA

Kılılı Mahallemize halı saha ve çevre düzenleme işine başladık .

KILILI’YA 100 BİN METREKARE PARK

Kılılı Mahallemize 100 bin metre kare yeni bir park yapıyoruz. Kılılı mahallemiz sakinlerinin yanı sıra, ana yol güzergahında (Kahramanmaraş-Adana karayolu üzerinde) yolculuk yapan vatandaşlarımızında durup dinlenebileceği nezih bir park alanına kavuşturuyoruz. İçerisinde; Bay & bayan WC, büfe, kamelyalar, yürüyüş ve bisiklet yolları, kent mobilyaları vb. dinlenme yerlerinin olacağı parkımız hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
cahrt
cahrt - 1 ay Önce

büyükşehir belediye başkanı baksında ibret aldın çalışma nasıl yapılırmış inşAllah gelecek seçimlerde büyükşehir belediye başkanı osman okumuş başkan olur

SIRADAKİ HABER

banner23