10 günde 4 ayrı cinayet olayında toplam 6 ölü!

10 günde 4 ayrı cinayet olayında toplam 6 ölü!

Kahramanmaraş’lılar mübarek ramazan ayı olmasına rağmen son 10 günde meydana gelen 4 ayrı cinayet olayında toplam 6 kişinin can vermesinin şokunu yaşıyor.

Kahramanmaraş ilk olarak 3 Eylül'de cinnet getirerek karısını öldüren emekli bankacı cinayetini duydu. Ardından 'Yasak aşk' yaşadığı bayan öğretmenin kocası tarafından 8 Eylül'de öldürülen öğretmen cinayeti ve eniştesi ile eniştesinin kardeşi arasında çıkan tartışmaya müdahale eden Ahmet Gök’ün öldürüldüğü 11 Eylül tarihli 'Bombacı Ahmet' cinayetlerinin ardından 13 Eylül pazar günü bir cinayet haberi daha Kahramanmaraş'ı sarstı. Bu kez park cinayetinde 3 genç can verdi.

Kent merkezinde gençlerden oluşan iki grup arasında iftar sonrasında çıkan bıçaklı kavgada, yaşları 18 ila 21 arasındaki 3 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Malik Ejder Mahallesi Parkı'nda gençlerden oluşan iki grup arasında, iftardan sonra henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesiyle Ali Poyraz (18), Murat Çam (21) ve Tufan Karapınar (21) bıçakla yaralandı.

Poyraz ve Çam, çevreden yetişen vatandaşlar tarafından özel otomobillerle Kahramanmaraş Özel Megapark Hastanesine, Karapınar ise ambulansla Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Üç yaralı yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetti. Olayda yaralanan bir kişinin taburcu edildiği diğerinin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kavgaya karıştığı belirlenen 3 kişi ise gözaltına alındı. İddiaya ve elde edilen bilgiye göre; gözaltına alınan gençlerden 18 yaşındaki Ahmet Sevilir’in bıçağını çıkartarak önüne gelene salladığı ve polisteki ifadesinde suçunu kabul ettiği öne sürülüyor.

Yine bir başka iddiaya göre ise; aynı gençlerin bir hafta önce de şu anda bilinmeyen bir sebepten dolayı yine kavga ettikleri ve birilerinin devreye girmesi üzerine bu kez barışmak amacı ile yeniden buluştukları ancak bu üzücü olayın meydana geldiği yönünde bilgiler alındı.

3 gencin can verdiği cinayetlerle ilgili olarak başlatılan soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

CENAZELER GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Park cinayetinde can veren 3 gencin cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi. Murat Çam’ın cenazesi saat 10.00’da Alparslan Camii’nden, Ali Poyraz’ın cenazesi saat 10.30’da Molla Gürani Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında toprağa verildi. Tufan Karapınar’ın cenazesi ise öğle namazını müteakip Bertizevleri Camii’nden kaldırılacak. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2009, 07:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman TURAN
Osman TURAN - 11 yıl Önce

bu memleketi son 7 yıldır sözde muhafazakarlar yönetiyorlar ya,aslında muhafaza ettikleri etk şey kendi koltukları,banka hesapları..milletin hali ortada.

SIRADAKİ HABER

banner63