'100 yıldır narkozla uyutulan bir Millet uyanıyor!'

'100 yıldır narkozla uyutulan bir Millet uyanıyor!'

12 Eylül Pazar günü yapılacak olan halk oylaması için geriye sayım sürerken, “Evet” oyu kullanacak olanların sayısında da bir artış gözleniyor. İşte bunlardan birisi de Başbakan Erdoğan’ın Kahramanmaraş ziyaretlerinde sohbet ettiği isimlerden birisi olan İlyas Türkkahraman.

Kaplanlar Sürücü Kursu kurucu ortaklarından Selahattin Türkkahraman’ın oğlu İlyas Türkkahraman (29) Recep Tayyip Erdoğan hayranı olması ile tanınıyor. İlyas, “100 yıldır narkozla uyutulan bir Millet 12 Eylül’de uyanıyor” diyerek çok ilginç ve çarpıcı bir cümle kullandı.

Referandumda ‘Evet’ oyu kullanacağını söyleyen İlyas bakın şunları anlattı: “Güzel ülkemizin ve yüce Milletimizin geleceği için 12 Eylül Pazar günü sandık başına giderek anayasa değişikliğine olumlu oy kullanacağız. Bunun nedenlerini ise şöyle anlatmak istiyorum. Erbakan hoca önceden “Biz ve diğerleri” cümlesini kullanırdı. Birçok kimse bu cümlenin ne anlama geldiğini pek anlamazdı. Ben de yeni yeni anlıyorum. Şimdiki referandum “Biz ve diğerlerini” net bir şekilde ortaya koyacak. Hoca’nın söylemde kaldığını talebeleri gerçekleştiriyor. Biz ve diğerlerinin rakamları net bir şekilde ortaya çıkacak. Bu ülkenin geleceğini düşünenler, demokrasinin ve hukukun üstünlüğüne inanlar, ‘biz’ tarafında yer alacaklar. Hukukun ön planda tutulduğu bir anayasaya dayalı yepyeni bir ülke inşa ediliyor. Bizler de bu inşaata ‘Evet’ diyerek birer tuğla koyacağız.”

İlyas Türkkahraman, Kahramanmaraş’la ilgili referandum tahmininin yüzde 88 Evet olduğunu, Türkiye genelinde ise ‘Evet’ oyları tahmininin yüzde 64 düzeyinde olduğunu sözlerine ekledi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2010, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63