14 Şubat'ta 'Sevginizi Fidanla Yeşertelim'

14 Şubat'ta 'Sevginizi Fidanla Yeşertelim'

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı TEMA, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde alternatif hediye arayanları, sevdikleri için fidan dikmeye çağırıyor.

“Türkiye Çöl olmasın” sloganını kullanan Vakfın il temsilcisi ve Danışma Kurulu üyesi Cafer Kalalı, yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Sevdiğinizin adına toprakla buluşturacağınız fidanlar tıpkı sevginiz gibi büyüyecek, kökleri ile topraklarımızı sarıp erozyondan koruyacak, gökyüzüne uzanan yaprakları ile de yaşamamızı sağlayan oksijenimizi üretecek.

Sevginizi ifade etmek üzere hediye edeceğiniz fidanlar için TEMA Vakfı Sevgililer Günü Özel Sertifikası hazırlanacak, arzunuza göre tarafınıza veya gönderilmesini istediğiniz kişiye ulaştırılacaktır. Sertifikanızın hazırlanabilmesi için en az 5 fidan karşılığı 25 TL ve 4 TL kargo bedelini TEMA Vakfı’nın T. İş Bankası 822350 (Şb. Kodu:1035) hesabına yatırmanız ve fidanlarınızın dikileceği sahayı seçmeniz yeterlidir. Ayrıca bağışınızı www.tema.org.tr adresinden kredi kartınızla online veya N.F.K Kültür Merkezi arkasında bulunan TEMA Vakfı K.Maraş İl Temsilciliği’ne gelerek doğrudan yapabilirsiniz.

Sevginizi yeşertecek fidanları toprakla buluşturabileceğiniz TEMA Vakfı Hatıra Ormanı sahaları Tekirdağ, Antalya, Şanlıurfa, Konya Karapınar ve Bodrum Türkbükü’ndedir. (Özel koruma sahası olduğu için 1 fidan bedeli 10 TL’dir.).

Yapacağınız bağış, sahanın fidan dikimine hazırlanması, dikimi,3 yıllık bakımı, sulama işlemleri ile koruma işlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır." (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 00:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63