325 işçinin alınacağı EÜAŞ sınavı KSÜ'de yapıldı...

325 işçinin alınacağı EÜAŞ sınavı KSÜ'de yapıldı...

Kahramanmaraş’ta Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) tarafından Afşin-Elbistan A ve B termik santrali ile Afşin Elbistan Linyit İşletmeleri'nde (AEL) çalıştırılacak 325 kişinin belirleneceği sınav, Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ) yapıldı.


KSÜ tarafından gerçekleştirilen sınava bin 352 kişi katıldı. Sınav saat 14.00'de KSÜ’nün Avşar kampüsünde 3 ayrı fakültede gerçekleştirildi. Teknik elemanların istihdam edileceği sınava özellikle Afşin ve Elbistan bölgesindeki gençler ilgi gösterdi.


Bu arada 20 Ocak'ta Elbistan'da merdivenden düşerek beli incinen Lütfi Polat, zor da olsa sınava girmeyi başardı. Özel araçla ağabeyi Şeyhmus Polat'la birlikte sınava gelen Lütfi Polat,


"Buzlu merdivenden düştüm. Doktordan 45 günlük rapor aldım. EÜAŞ'a yazı yazdık ancak herhangi bir cevap alamadık. Doktorum sınava katılabileceğimi söyleyince ağabeyimle birlikte geldim. İnşallah başarılı olurum" dedi.


Sınava Elbistan'dan katılan Tamer Aktaş ise özellikle bölge insanının istihdam edilmesi gerektiğine dikkati çekti. Oğlu ile birlikte Afşin'den gelen Durmuş Aydoğan ise sınav sonuçlarının adaletli olmasını istedi.


KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, soruların üniversite tarafından hazırlandığını söyledi. Sınavdaki soruların tamamının meslek soruları olduğunu kaydeden Rektör Karaaslan; “Sınavda 100 soru sorularak 120 dakika süre verildi. Sınavda adaylara yöneltilen sorular mesleki sorular olup farklı mesleki gruplara göre sorular vardı. Sorular üniversitemiz tarafından hazırlandı ve sınavın değerlendirmesi de üniversitemizce yapılacak, sonuçlar kuruma bildirilecek. Sınav sonuçlarını EÜAŞ açıklayacak” dedi.


Bu sınav ile santraller ve Afşin-Elbistan Linyitleri'ne alınacak 325 personel belirlenecek. Adaylara çoktan seçmeli olarak yazılı sınav yapıldı. Sınavın ardından adaylar aldıkları puana göre sıralanacak. İşe girmede ise adayın aldığı puan esas olacak. Örneğin, 50 kişinin alınacağı bir iş için, sınavda en yüksek puanı alandan başlayarak ilk 50 kişi asil, sonraki 50 kişi ise yedek olarak açıklanacak. (www.kanal46.com)


 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63