325 işçinin alınacağı sınavı KSÜ yapacak...

325 işçinin alınacağı sınavı KSÜ yapacak...

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) tarafından santraller ve kömür işletmesine alınacak olan 325 işçinin belirleneceği sınavın Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından yapılacağını söyledi.


Kısaca, yaptığı açıklamada, sınava katılacak olan işçi adaylarının torpil söylentilerine inanmamalarını, bu yönde vaatlerde bulunan kişilere de itibar etmemelerini istedi.


4 Şubat 2012 Cumartesi günü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avşar Kampüsünde adayların çoktan seçmeli test usulü ile sınava tabi tutulacağını ve bu sınavın da EÜAŞ tarafından ilk defa yaptırıldığını ifade eden Kısaca, şöyle konuştu:


"4 Şubat'ta bölgemiz için çok önemli bir sınav yapılacak. EÜAŞ tarafından santral ve kömür işletmesine alınacak 325 kişinin belirleneceği sınav KSÜ tarafından yapılacak. Bu sınav ile santraller ve Afşin-Elbistan Linyitleri'ne alınacak 325 personel belirlenecek. Adaylara çoktan seçmeli olarak yazılı sınav yapılacak. Sınavın ardından adaylar aldıkları puana göre sıralanacak. İşe girmede ise adayın aldığı puan esas olacak.


Örneğin, 50 kişinin alınacağı bir iş için, sınavda en yüksek puanı alandan başlayarak ilk 50 kişi asil, sonraki 50 kişi ise yedek olarak açıklanacak. Bu sınavda torpil yapılacağı yönünde bazı dedikodular bizim kulağımıza da geliyor. Arkadaşlarımız kesinlikle böyle bir şeye inanmasınlar. Sınav bir Üniversite tarafından yapılıyor ve alınan puanlar açıklanacak. Herkes kaç puan aldığını görecek."


Kısaca, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın, sınav süreciyle yakından ilgilendiğini ve çok titiz davrandığını ifade etti.  

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63