50 YTL ve bir sigaraya intihar şovdan vazgeçti!

50 YTL ve bir sigaraya intihar şovdan vazgeçti!

"Sigara alacak param bile yok" diye "intihar şov" yapan Emrah A.'yı polis, 50 YTL ve bir sigara vererek ikna etti..

Kahramanmaraş'ta 18 katlı binanın 5'inci katına çıkıp "Parasızlık canıma tak etti, sigara alacak param yok" diyerek intihara kalkışan Emrah A.'yı, bir başkomiser, cebindeki 100 YTL'nin yarısını ve bir sigara vererek intihardan vazgeçirdi.

Kahramanmaraş'ta geçtiğimiz hafta bir kişinin 6'ncı katından atlayarak intihara kalkıştığı 18 katlı Özel İdare İş Merkezi, önceki gün yine bir intihar girişimine sahne oldu. Binanın 5'inci katına çıkan 29 yaşındaki Emrah A.'yı fark eden vatandaşlar polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve ambulans ekipleri geldi.

İtfaiye merdiven boşluğundan atlayacağını söyleyen Emrah A. için branda açarken, polis bir gün önce de 4 katlı bir binaya çıkan Emrah A.'yı ikna etmeye uğraştı. Asayiş şubesine bağlı sivil ekipten ismi öğrenilemeyen başkomiser, "Parasızlık canıma tak etti. Sigara alacak param dahi yok" diyen Emrah A.'ya önce bir sigara ikram etti.

Ardından "Gel cebimdeki parayı paylaşalım" diyerek cüzdanından çıkan 100 YTL'den 50'sini verip genci intihardan vazgeçirdi. Alkol aldığı belirlenen Emrah A., polislerin yardımıyla indirilirken, çevrede toplanan yüzlerce kişi olayı merakla izledi.

Sırrıberk ARSLAN / SABAH Gazetesi, 14.07.2008

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2008, 06:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66