Acılı Baba: Ne olur kızımın katilini bulun..

Acılı Baba: Ne olur kızımın katilini bulun..

Kahramanmaraş’ın Dumlupınar Mahallesi Sait Zarifoğlu Bulvarı üzerinde 22 Aralık akşamı okuldan geldikten sonra evlerinin karşısındaki bakkala defter almaya giden ve daha sonra ortadan kaybolan 12 yaşındaki Ş. D. isimli kız çocuğunun cesedi bulundu.


75. Yıl İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi ve 3 kardeşin ortancası olduğu öğrenilen kızın cesedini ise kentin kuzeyindeki Ahirdağı etekleri Kör Çeşme mevkiindeki ormanlık alanda mantar toplamakta olan köylüler buldu.


Olay yerine 23 Aralık günü akşam saatlerinde giden polis ve jandarma ekipleri, bulunan cesedin yapılan araştırmada bir gün önce kayıp başvurusu yapılan kız çocuğuna ait olduğunu belirledi.


Cumhuriyet savcılığınca yapılan otopside boğularak öldürüldüğü ve daha sonra çuvala konulduğu belirlenen çocuğun cenazesi toprağa verilirken, olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.


KIZLARININ ÖLÜMÜ AİLEYİ YIKTI...


Kızının bu şekilde ölü bulunmasının büyük acısını yaşayan fabrika işçisi 40 yaşındaki Menderes D. ise DHA’ya şunları anlattı:


“Perşembe günü akşam saat 5.5-6 arası okuldan gelip yemeğini yedikten sonra bakkala markete kırtasiye malzemesi almaya gidiyor. Evimizle arası 450-500 metre olan bakkaldan alıp geri dönmüyor. Ev ile market arasındaki dönüşte kayboluyor. Bizde 5-10 dakika geçtikten sonra evden aşağıya indik. Sağa sola baktık. Kimse yok. Cadde üzerinde açık olan da o esnada marketle iki tane berber vardı. Onlara sorduk ama görmediklerini söylediler. Bakkala gidip sorduk, defteri alarak çıktığını öğrendik. Bulamayınca da karakola haber ettik. Onlar da hemen ekiplere bildirdiler. Sokağımızda da herhangi bir MOBESE kamerası olmadığı için polis arkadaşlar herhangi bir görüntü tespit edemediği için zaman aşımından çocuğu 24 saat sonra buldular. Cuma akşamı saat 7.5-8 arası buldular. Jandarma haber vermesi ile bizi hastaneye çağırdılar. Oraya vararak cenazemizi teşhis ettik bizim olduğumuz. Jandarma ise bize boğulduğunu, kafasında darp izi bulunduğunu ve savcının raporuna göre boğulduğunun tespit edildiğini söyledi. Çuvala koyup yol kenarına atmışlar. Orada mantar toplayan köylüler de çuvalı görerek jandarmaya haber etmişler.”


ÇOCUĞUMUN KATİLİNİN BULUNMASINI İSTİYORUM


“Böyle insafsız insanlar için neler söyleyecek bir şey bulamıyorum. Düşmanı olduğum kimseler yok. Düşmanım olan benimle hesaplaşır, çoluk çocuğumdan ne ister. Günahsız bir çocuğa neden bunu yaptılar. Benim çocuğum sadece okula gider, oradan da eve gelirdi. Herhangi bir sorunu filan yoktu. En kısa zamanda katil ya da katillerinin bulunmasını devletimizden istiyorum. Devletimiz, polisimiz, jandarmamız nasıl ki Kayseri’deki çocuk katillerini buldu ise benim de çocuğumun katilinin bulunmasını istiyorum.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2011, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63