Adana'da Kahramanmaraşlılar Derneği

Adana'da Kahramanmaraşlılar Derneği

Adana'da yaşayan Kahramanmaraşlıların kurduğu 'Kahramanmaraşlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin açılışı yapıldı.

Kahramanmaraşlıların yoğun katılımıyla yapılan açılış programına; daha önce Kahramanmaraş Valiliği görevinde bulunan Adana Valisi İlhan Atış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, Adana milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Abdulkadir Aksu, Kahramanmaraş'ın, isminin başındaki sıfata hakkıyla sahip olmuş bir şehir olduğunu belirterek Kahramanmaraşlıları yakından tanıdığını ve çok sevdiğini aktardı.

Milletvekili Mehmet Sağlam ise, medeni toplum olmanın en önemli niteliklerinden birinin sivil toplum örgütleri olarak toplumun örgütlenmesi olduğunu kaydetti. Sağlam, açılan derneğin bu amaçta hizmet edeceğine inandığını ifade etti.

Bir önceki görev yeri olan Kahramanmaraş'ta 'fahri Kahramanmaraşlı' unvanı alan Adana Valisi İlhan Atış ise, Kahramanmaraş'ın bağımsızlık yolunda önemli örneklerden biri olduğunu vurguladı.

Atış, "Biz Adanalılar Kahramanmaraşlıları bağrımıza bastık. Dernek faaliyetlerinin ülke geleceği için çok yararlı olacağına inanıyorum." dedi.

Öte yandan, açılış törenine katılanlara Maraş dondurması eşliğinde baklava ikram edildi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2009, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63