Afşin'de Kent Konseyi başkanı Arıkan oldu

Afşin'de Kent Konseyi başkanı Arıkan oldu

Afşin ilçesinde Kent Kent Konseyi başkanlığına Hacı Bayram Veli Arıkan getirildi.


Afşin ilçesinde, Kent Konseyi başkanı Mevlüt Taşkale'nin görevden ayrılması sonucu yapılan Olağan Genel Kurul ile yerine Hacı Bayram Veli Arıkan getirildi.


Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 


Genel kurul öncesi konuşan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, kent konseylerinin katılımcı demokrasinin en güzel örneklerinden biri olduğunu belirtti.
Güven, demokrasinin sadece oy vermek olmadığına işaret ederek, bölgede yaşayan her kesimin yönetim süreçlerine katılımının sağlanması gerektiğini vurguladı.
Aksi takdirde sağlıklı bir işleyişten söz etmek mümkün olmayacağının altını çizen Güven şöyle konuştu:


"Kent Konseyi ile de daha verimli ve ortak aklın devreye girdiği bir süreç oluşturmayı hedefliyoruz. Her şey ilçemizi daha yaşanılır, tercih edilir bir kent yapmak için. Kent Konseyi bünyesinde oluşturacağımız Meclis ve çalışma gruplarında ilçemizdeki her yaş grubu ve düşünce mozaiğinden insanlar yer almalı, böylece daha renkli, daha üretken ve huzurlu bir Afşin’i oluşturma yolunda ilerleyebiliriz"


Arıkan'da, geçmiş dönemlerde başkanlık yapan Taşkale'ye teşekkür ederek almış olduğu görevi layıkıyla yerine getirmek için tüm gayreti ile çalışacağını söyledi.


Konuşmaların ardından yapılan oylamayla Arıkan, oy birliği ile Afşin Kent Konseyi başkanlığına seçildi.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63