Amatör Telsizciler Kahramanmaraş’ta Buluştu

Amatör Telsizciler Kahramanmaraş’ta Buluştu

Türkiye Amatör Telsizcilik, Arama Kurtarma ve Dağcılık Festivali’nin ikincisi Kahramanmaraş’ta gerçekleşti. Festivale Adana ve Kozan’dan çok sayıda amatör telsizci katıldı.


Ay-Yıldız Amatör Telsizcilik, Dağcılık, Doğa Sporları, Arama Kurtarma ve Gençlik Spor Kulübü tarafından Başkonuş Yaylasında gerçekleşen festivale farklı bölgelerden yüzlerce telsizci ve dağcı aileleri ile birlikte katıldı. İki gün süren festivalde yurt içi ve uluslararası telsiz konuşmaları yapıldı.


Festivale Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Kozan Şubesini temsilen katılan ve Kozanlı telsizciler adına açıklama yapan Şerif Ayhan Kılıçlı, bölgenin en aktif rölesinin Kozan’da olduğunu belirterek, bölgedeki birçok amatöre haberleşme hizmeti verdiğini söyledi.


Festivali hazırlayan Ay-Yıldız Kulübüne teşekkür eden Kılıçlı, Kozanlı amatörlerin sayısının her yıl arttığını ifade etti. Arama kurtarmanın ve haberleşmenin önemine vurgu yapan Ay-Yıldız kulüp başkanı Mustafa Asım Ezer, amaçlarının bölgedeki telsizci, dağcı ve arama kurtarma ekiplerinin bir araya gelerek tanışmasını kaynaşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Ezer festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve diğer sponsorlara teşekkür etti. Kamp ateşi etrafında iki gün boyunca eğlenen katılımcılar, geceyi çadırlarda geçirdi. Festivalde halat çekme ve yumurta taşıma, çuval yarışı, gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi.


Festival Maraş dondurması ikramı ile sona erdi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63