Attarlar Odası’ndan aşure ikramı…

Attarlar Odası’ndan aşure ikramı…

Aşure ayı olarak da bilinen ve içinde bulunduğumuz Muharrem ayı sebebiyle aşure pişirenler kervanına bu kez Attarlar Odası da dahil oldu.


20 Aralık 2011 Salı günü, öğle namazı sonrası, orta hal dediğimiz alana kurulan Belediye Pasajı esnafının ortak katkıları ile hazırlanan ve servisi edilen aşureyi yiyenler çok beğenirken, zengin malzemesi ve lezzetini konuşan çoktu.


Belediye Pasajı içine konulan masa ve sandalyelere doluşan misafirlere eliyle ikram yapan ve servis eden Attarlar Odası Başkanı Cuma Güler, bu kutlu ayda, dostluk ve kardeşliğin özlendiği günümüzde, aşure dağıtanlar kervanına katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.


Yenen leziz aşure sonrası, bir pasaj esnafınca hayır ve bereket duası yapıldı, aşureye katkı sağlayanlara, pişirenlere fatihalara gönderildi.


2 kazan olarak pişirilen ve sadece pasaj esnafına değil, çevreden gelen vatandaşların da afiyetle yediği aşure etkinliğine, başta Kahramanmaraş  İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (KMESOB) Başkanı Ahmet Kuybu, AK Parti il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, S.S.Sanayi Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Şeref Kazancı, Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz, Berberler Odası Başkanı Mehmet Demir, Elektrikçiler Odası Başkanı İsmet Düzkale, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Genel Sekreteri Mustafa Ülker ve mesai arkadaşları, Bakkallar, Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Şeref Özsoy, Sandalyeciler Odası Başkanı Mehmet Geçkil, Mahrukatçılar Odası Başkanı Adem Özdemir, Mobilyacılar Odası Başkanı Enver Çelebi, Tenekeciler Odası Başkanı Hüseyin Börekçi, Zahireciler Odası Başkanı Bayram Akgül ile çok sayıda vatandaş ve pasaj esnafı katıldı. (Kimlik / www.kanal46.com)


 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2011, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63