Babasına hayat oldu!

Kahramanmaraş’ta son 5 yıldır Karaciğer nakli bekleyen 65 yaşındaki Yaşar Topal ölümü beklerken oğlunun verdiği karaciğerle hayata tekrar tutundu. İstanbul’da özel bir hastanede nakli gerçekleştirilen Topal nâkilin ardından bir gün sonra ayağa kalktı.

Babasına hayat oldu!

Bir ara Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleşen karaciğer nakli ekipman eksikliği nedeniyle olmayınca, Topal ailesi İstanbul’un yolunu tuttu.

Kahramanmaraş’ta son 5 yıldır karaciğer yetmezliği nedeniyle KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören Yaşar Topal, bu zamana kadar tedavi ile ayakta dururken, hastalığın son aşamasında çocukları devreye girerek babalarını hayata tutundurdu.

Topal’ın durumuna çok üzülen çocuklarından önce Sibel Topal (22) babasına Karaciğerinden bir parça vermek istedi. Fakat fiziki zayıflığı nedeniyle bu öneri doktorlar tarafından kabul görmeyince devreye oğlu Hasan Hüseyin Topal (20) girdi.

Doku örnekleri tutunca baba ve oğul İstanbul’da özel bir hastaneye gönderildi. Önceki gün Prof. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından gerçekleşen ve 7 saat süren operasyonda oğuldan alınan karaciğer parçası babaya nakledildi. Bir gün yoğun bakımda kalan baba ve oğul ertesi gün servise çıktı.

Naklin ardından konuşan Baba Yaşar Topal, dünyaya getirdiği oğlunun bu kez kendine can vermesinin anlamının büyük olduğunu ve tarif edilemeyeceğini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine çobanbaşı
Emine çobanbaşı - 2 yıl Önce

Şu an çok duygulandım Allah herkese öyle evlatlar versn

SIRADAKİ HABER

banner66

banner63