Baldızına aşık olan öğrencisini dövdü!

Baldızına aşık olan öğrencisini dövdü!

Endüstri Meslek Lisesi'nde Rehberlik Öğretmeni olarak görev yapan Hayrullah N.'nın, aynı okulda eğitim gören baldızı 15 yaşındaki E.G.'ye aşık olan öğrencisi 16 yaşındaki H.S.S.'yi dövdüğü iddia edildi.


Öğretmeninden dayak yediğini söyleyen ve doktor raporu alan H.S.S.'nin ailesi, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öfkeli öğretmen Hayrullah N.'nın, H.S.S. diye önce bir başka öğrenciyi dövdüğü iddia edildi. Konya Meram'de meydana gelen olayla ilgili olarak Milli Eğtim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı.
OKULDA TANIŞTILAR
İddiaya göre, Konya Meram Endüstri Meslek Lisesi 2'inci sınıf öğrencisi H.S.S., aynı okulun birinci sınıfında okuyan E.G., ile tanıştı. İki öğrenci birbirlerine aşık oldu. Okuldayken tenefüslerde ve dışardayken de cep telefonu mesajları ve mektuplarla iletişim kuran iki öğrenci arasındaki ilişkiden Meram Endüstri Meslek Lisesi'nde Rehberlik Öğretmeni ve aynı zamanda E.G.'in de eniştesi olan Hayrullah N.'nın haberi oldu.
TUVALETTE TEKME TOKAT DÖVDÜ
Öğretmeninden okul tuvaletinde dayak yediğini söyleyen Lise ikinci sınıf öğrencisi H.S.S., polise verdiği ifadede yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Rehber Öğretmenimiz Hayrullah N., geçtiğimiz perşembe günü beni dersten çağırttı. Odasına gittiğimde, kolumdan tutarak, tuvalete götürdü. Burada tekme tokat dövdü. Sonra yeniden odasına getirdi. E.G.'de odadaydı. Sonra beni ve E.G.'yi otomobiline bindirdi. Araca giderken beden eğitimi öğretmeni yanımızdan geçerken kafama vurdu. E.G.'nin evine gittik. Öğretmenim, E.G.'yi evine çıkınca ben otomobilde yalnız kaldım ve kaçarak babamın bir arkadaşının iş yerine sığındım. Buradan babamı aradım."
Hayrullah N.'nın H.S.S.'yi odasına çağırmadan önce baldızı E.G. ile görüştüğünü ve E.G.'nin H.S.S. ile ilişkisini doğruladığı bunun üzerine Hayrullah N.'nın isim benzerliğiyle önce bir başka öğrenciyi odasına çağırıp dövdüğü yanlışlık ortaya çıkınca da H.S.S.'yi sınıfından çağırttığı iddia edildi.
SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Okul öğrencisi H.S.S.y'i konuşmak için odasına çağırdığını kabul eden Rehber Öğretmen Hayrullah N., tuvalete götürüp dövdüğü iddiasının doğru olmadığını söyledi. Hem baldızı E.G.'ye hem de H.S.S.'ye yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmak için uyarılarda bulunduğunu ileri süren öğretmen, öğrencinin baldızı ile birlikte kaldığı evinin adresini bilip bilmediğini öğrenmek için arabasına alarak eve götürdüğünü iddia etti. Hayrullah N., evde baldızına yazılmış aşk mektubu ve hediye edilmiş bir de oyuncak ayı bulduğunu ve bunu da okul idaresine getirerek teslim ettiğini söyledi..
'ÖĞRETMENİ BANA SÖYLEMELİYDİ'
Meram Devlet Hastanesi'nde darp raporu alan H.S.S.'nin babası Hüseyin S.de oğlunun başına gelen olaya tepki gösterdi. Baba Hüseyin S., "Oğlumdan bana telefon geldi. Beni çağırdı. Gittim ve baktım ki oğlumun eli ayağı titriyor. Ne olduğunu sordum. Başından geçenleri bana anlattı. Daha sonra hastaneye götürdüm. Doktorlar filmlerini çektiler. Hocası dövmüş ve hırpalamış. Ama, eğer öğretmeni bunu yapmadan önce beni çağrırıp da olayı anlatsaydı, ben ona daha fazla vur derdim. Ama, bu yapılan işlem bana mantıksızlık gibi geliyor. Bir rehber öğretmenin bunu yabaliceğini düşünemiyorum. Bugüne kadar böyle bir olayı hiç duymadım ve garibime de gitti. Polise şikayette bulunduk ve bundan sonra adli sürecini de takip edeceğiz." dedi.
İDARİ SORUŞTURMA AÇILDI
Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin olayı öğrendikten sonra müfettiş görevlendirerek inceleme başlattıklarını söyledi. Şahin, "Biz kazasız belasız bir eğitim yılı temenni ediyoruz. Ama istenmeyen hadiseler de bize intikal ediyor. Meram Endüstri Meslek Lisesi'nde de öğretmen ve öğrenci arasında geçen bir hadise olduğu, öğretmenin darp ettiği hatta arabasına alıp okul dışına götürdüğü şeklinde iddalar var. Olay adliyeye de intikal etmiş. Biz de olayı duyar duymaz bir inceleme başlattık. Disiplin bakımından bir inceleme yapılacak. Adli boyuttan da incelenecek. Olay içerisinde eğer suçlu olan arkadaşlarımız varsa mezvuat çerçevesinde duruma katlanacaklar. Ama sadece bir iddiadan ibaretse de incelemeden sonra aslı ortaya çıkacak." şeklinde konuştu.
Mehmet Kayhan YILDIZ KONYA DHA - MİLLİYET

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2009, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63