'Basın İlan Kurumu Kanunu değişecek'

'Basın İlan Kurumu Kanunu değişecek'
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Basın İlan Kurumu'nda gazeteciler lehine birçok düzenleme yapılması konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Basın İlan Kurumu Kanunu'nda pek çok madde değişecek'' dedi.

Atalay, beraberindeki Basın İlan Kurumu Trabzon İl Müdürü Abdurrahman Bahşişoğlu ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'ni (TGC) ziyaret etti.

Atalay, burada yaptığı açıklamada, yerel gazete sahipleri ve gazetecilerle bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinlemek üzere Trabzon'a geldiğini ifade ederek, ''Basın İlan Kurumu'nun 12 ilde şubesi bulunuyor, bunlardan biri de Trabzon. İlleri dolaşıyorum. Yerel gazete sahipleri ve gazetecilerle sohbetler yapıyor, önerilerini alıyoruz'' dedi.

Türkiye genelinde 2 bin 100'e yakın yerel gazete bulunduğunu vurgulayan Atalay, şöyle devam etti:

''Bursa, Eskişehir, Konya ve Trabzon, yerel gazetelerin güçlü olduğu iller arasında yer alıyor. Yerel basının sorunları oldukça fazla. Çözüm bekleyen sorunlar bulunuyor. Kaynak küçülüyor, gazete sayısı artıyor. Bu kaynakları artırmak gerekiyor. Bunun için çalışmalarımız sürüyor.''

Atalay, Basın İlan Kurumu'nun 1961 yılında kurulduğunu anımsatarak, ''Basın İlan Kurumu Kanunu'nda bazı maddeler değil, pek çok madde değişecek. Bu maddeler gazeteciler, gazeteler, televizyonlar lehine olacak'' diye konuştu.

Mehmet Atalay, Basın İlan Kurumu'nda gazetecilerin lehine birçok yeni düzenleme yapılması konusunda da çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.


Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2010, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66