Başkan Poyraz helallik istedi..

Başkan Poyraz helallik istedi..

Kahramanmaraş Belediye Meclisi Mart ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. 29 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler nedeni ile son kez toplanan belediye meclisi üyelerine görevde geçirdikleri 5 yılın anısına birer plaket verilerek teşekkür edildi.

Kahramanmaraş Belediye Meclisi bugün (5 Mart) Mustafa Poyraz’ın başkanlığında toplanarak gündeminde bulunan maddeleri görüşüp karara bağladı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 5 Gündem Maddesi’nin yanı sıra 3 de gündem dışı madde görüşüldü.

Eski tutanak özetinin okunmasından sonra gündemde bulunan Almanya’da yaşayan Türkler Adına Park Düzenlemesi Talebi, Boş Kadro Derece Değişikliği, Norm Kadro Fazlası 8 Adet İşçi Kadrosu İptali oy birliğiyle kabul edilirken gündem dışı olarak İmar Planı Tadilatı, Üngüt Mahallesinin 2’ye bölünmesi ve isim verilmesi, Gedemen ve Akarca olarak bilinen kuzeyin Gedemen Mahallesi olarak değiştirilmesi, Özel Halk Otobüslerinde yaş sınırının 10 yaşdan 12 yaşa çıkarılması oy birliği ile kabul edildi.

‘BİR DÖNEMİN SONUNA GELDİK’

Gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanmasının ardından meclis üyelerine veda niteliğinde bir konuşma yapan Başkan Mustafa Poyraz, şunları kaydetti:

“Bir dönemin (2004-2009) sonuna geldik. Belki de Kahramanmaraş Belediyesi tarihindeki en uyumlu çalışan dönemi yaşadık. İktidar ya da muhalefet olsun hiçbir belediye meclis üyesi ile alakalı gerek kamuoyunda gerekse de basında duymamamız gereken bir şey olmadı. Mutlaka eksikliklerimiz olmuştur. Hatalar insanlar içindir ve hatasız kul olmaz. İyi niyetli ve samimi olarak sorumluluk aldığımız şehrimiz için hizmet yüklü kervanı buraya kadar getirdik. Nasip olursa devam ederiz. Bazen insanların iradesi dışında olaylar oluyor, her şey insanların istediği gibi cereyan etmiyor. Kırdıklarımız olabilir. Ama çok uyumlu bir dönem geçirdik. Hepinizden helallik diliyorum. İnşallah hakkınızı helal edersiniz. İnsanların hayırlısı ona hizmet edendir dedik. Bilerek birilerinize menfaat sağlamadık. Bu tür şeyler ikili ilişkiler ile olur. Allah’a şükür böyle şeyler olmadı. Allah’a şükür temiz bir belediye meclisi oldu. Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hiçbir menfaatiniz olmadan 5 yıl gelip gittiniz. İnşallah bunların mükâfatını da öbür tarafta görürsünüz.”

Meclis sonunda 5 yıl Meclis üyeliğinde emeği geçenlere plaket verilerek toplu fotoğraf çekildi.

Son meclis toplantısını her zaman olduğu gibi meclisin devamlı takipçileri Gazeteci Mehmet Taş ile Mustafa Şirin de izledi. Son meclis toplantısını Aksu TV adına da Serdar Bursalı görüntüledi....(www.kanal46.com)
YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2009, 14:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ondersen
ondersen - 13 yıl Önce

Vatandaş olarak ben hakkımı HELAL ETMİYORUM......Öbür dünyada RABBİM in huzurunda hesaplaşırız.....

SIRADAKİ HABER

banner66

banner67