Bayram Kahvaltısı Geleneği Sürdü

Bayram Kahvaltısı Geleneği Sürdü

Osmanlı devletinin geleneksel bayram kahvaltısını bu Ramazan Bayramı'nda da sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, vatandaşları kahvaltı masasında buluşturdu.


Dulkadiroğlu Belediyesi, ilkini geçen yıl düzenlediği bayram kahvaltısının ikincisini ise bu yıl Bağlarbaşı mahallesinde yaptı.
Vatandaşın bayram namazı sonrasında kahvaltısını yaptığı alanda gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bu güzel ortamdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ramazan geleneklerini başarılı bir şekilde sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi'nin, Osmanlı devleti döneminde gerçekleştirilen bayram kahvaltılarını yeniden canlandırmasından duyduğu sevinci dile getiren Ünal, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Bu gibi programlar birliğimizi, beraberliğimizi, muhabbetimizi, aidiyetimizi, inancımızı ve kültürümüzü hem hatırlatması hem de yaşatması itibarıyla çok önemli. Ayrıca bin 400 yıllık bir geleneğin devamı olması nedeniylede ayrıca bir öneme sahiptir. Bayramlar kardeş olduğumuz günlerdir. Allah ağzımızın tadını bozmasın. İnşallah evlatlarımız daha güzel bayramlarda bir araya gelsinler ve kardeş olsunlar. Bugün vekil ile asil sabah kahvaltısında buluşmuştur. Önemli olan bu birlik ve beraberliktir. Masanın öbür tarafında değil, masanın aynı tarafında beraberce otura bilmektir. Rabbimin bunu daim etmesini temenni ediyor ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'a böyle anlamlı bir programa imza attığı için de ayrıca teşekkür ediyorum."
Programa, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın yanı sıra; Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İlker Çitil, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ak Parti İl Başkanı Av. Metin Doğan, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, eski milletvekilleri, belediye meclis üyeleri, Ak Parti teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63