Belediye'den 503 aileye tapu

Belediye'den 503 aileye tapu

Kahramanmaraş Belediyesi Çamlık ve Saçaklızade Mahallelerinde 503 aileye tapu dağıttı.

Tapu dağıtımı için bugün Çamlık Mahallesi Muhtarlığı önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, 503 aileyi evlerinin tapusuna kavuşturduklarını söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Sarıkaya, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay ve çok sayıda partilinin de katıldığı törende konuşan Poyraz, siyasi düşüncelerinin insan ekseni üzerine kurulu olduğunu söyledi.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığı ile çalıştıklarını söyleyen Poyraz, mahalle sakinlerine belediye başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri anlattı. Poyraz, “Şehrimizi bir bütün olarak ele alıp, bizim evimiz olarak görüyoruz. Bu evimizin de 77 odası var. Bu odalar bizim her biri birbirinden güzel mahallelerimiz. Bu gözle tüm mahallelerimizin sorunlarını çözdük, elimizden geldiği kadar hizmetlerimizi yerine getirdik. Görev süremiz içerisinde muhakkak yaptığımız olmuştur, yapamadığımız olmuştur. Ama çok güzel hizmetlere imza attığımız kanısındayım. Bugün Çamlık Mahallesi’nde 2 bin 100 metre su şebekesi yapıldı. Kanalizasyon sorunu çözülüp, 21 bin metrekare asfalt, 15 bin metrekare yama asfalt yapıldı. Tüm bu hizmet bu güzel semtimizin bu güzel insanları için” dedi.

Mahallenin bulunduğu alanda kentsel dönüşüm yapılarak, evlerin yıkılacağı söylentilerinin de gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Poyraz, mahalle sakinlerinin yüreğine su serpti. Poyraz, “Biz sizlerin duasına talibiz, bedduasına değil. Sizlerin rızası olmadan böyle bir şeye başlamayız. Yapılacaksa da hiç kimse mağdur edilmez. Bugün burada insanın hayattaki en önemli şeylerinden biri olan yuvasının tapusunu alıyorsunuz. Hepinize hayırlı olsun” diye konuştu.
Poyraz daha sonra vatandaşların sorularını cevaplarken, 503 aile adına 9 ailenin evinin tapusunu sahiplerine verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2009, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın poyraz, insanı yaşatki Devlet yaşasın diyor bunun içinmi 1300 vatandaş karşısında dava kaybettiniz. Vatandaş karşısında? Bu nedenle mi k.Maraş Belediyecilk tarihinde 3 Avukatla çalışan ilk Başkansınız. 503 parsel arsa dağıtıyorsunuz, ortalama 400 m2 olsa her arsa, 21 dönümün 6.5 yılda tapu verebilr hale gelmişssiniz.Oysa siz Başkan olmadan öncede uzun süre Belediye Meclis üyleliği yaptınız. Siz Parselasyonu tamamlanmamış, Gecekondulardan bahsedin, buralara verilen kanunsuz su abonelerinden bahsedin, sizlerin döneminde Şehrin ağlıksız yapılaşması için adeta teşvik edildiğinden bahsedin daha inandırıcı olursunuz. Deyinki, Ey vatandaşım, Ben sizin gece kondu yapmanıza göz yumdum, su abonesi vermem mümkün değilken, size hapis cezasına razı oldum, su abonesi verdim. Yetişmeyen yerde size kum gönderdim hafriyat gönderdim bir an evvel sağlıksız yapılarınızı yapın, her ne pahasına olursa olsun başınızı içine sokun, çünkü seçimlerde SİZ BANA LAZIMSINIZ. Siz olmazsanız BİZ OLMAYIZ. ( burası deprem bölgesi olmasına rağmen, kendine ev değil mezar yapmanıza rağmen ) Ben görmedim, duymadım, bilmiyorum. Seçimler yaklaşıyor elinizi çabuk tutun, BİZ OYLARI VAROŞLARDAN GECEKONDULARDAN ALIYORUZ. Siz oyunuzu bana verin gerisini kaygı etmeyin. Tapu sizin neyinize, ruhsat sizin neyinize, okul sizin neyinize, siz işçi kalın amele kalın,işssiz kalın biz size yemek dağıtırız, kömür dağıtırız, gıda yardımı yaparız. Balık tutmak sizin neyinize? deyin daha çok prim yaparsınız. Benden söylemesi .Hiç değilse gerçekci olur.

Yasar Eryaman
Yasar Eryaman - 12 yıl Önce

Sayın Poyraz hakkınızda müfettiş raporu ile belgelenen yolsuzluklarınız hakkında çıkın halka hesap verin. Yandaşlara ihalesiz verdiğiniz Y......Otoparkı ve toplamda 136 tane VEBAL taşıyan yanlışlarınızın cevabını verin. Belediye meclisinden değil; HAKKINI GASP ETTİĞİNİZ VATANDAŞTAN HELALLİK İSTEYİN. Bu müfettiş raporu Aksu Tv ve tüm basın mensuplarında var, bunu çok net biliyorum. Aylardır susup sabır ile bekledim, bakalım halk ile paylaşan olacak mı diye, ama her ne hikmet ise hiç kimsenin gıkı çıkmıyor. Bu müfettiş raporunu belediye halka resmen duyurmak zorunda üstelik. Raporda Sayın Mülkiye müfettişi raporun bir bir kopyasınıda Valiliğe verdiğini yazmış raporun sonuna. Sayın Valim peki siz neden kamu oyuna duyurulması gereken bu raporu duyurmadınız. İsteyene raporun bir kopyasını verebilirim. Siz yeter ki: yeryaman@gmail.com adresine bir e posta gönderip adınızı, adresinizi ve cep telinizi yazıp bana gönderin. Artık gerçekler ortaya çıkacak, hiç kimsenin gücü bu çirkinlikleri örtmeye yetmeyecek. Eğer hiç kimse harekete geçmez ise, Haftaya bu raporu çoğaltıp Kıbrıs meydanında halka dağıtacağım. Ama yiğitlik önce Resmi makamlarda kalsın istiyorum. Daha sonra da güzide basınımız babayiğitlik yapsın istiyorum. Bu sebeple 1 hafta daha bekleyeceğim. Keyfiyet sizlerindir. Saygılarımla.

hmustafakaraaslan
hmustafakaraaslan - 12 yıl Önce

Sayın başkan poyraz yine herzamanki yalanlarından birini daha ortaya çıkardı. Çamlık mahallesinde seçim döneminde halka oturdukları meskenlere ait tapularını dagıttı, hemde tüm kahramanmaraşa medya aracılığıyla duyurarak. Şimdi soruyorum. Eyy başkan dagıttığın tapulararın SAHİBİ bölümünde neden insanların ismi yok ? Bu tapularda SAHİBİ olarak Maliye Hazinesi yazılmaktadır. Maliyenin sahibi olarak yazılı bir tapuyu sen halka nasıl tapularınızı dagıtıyorum diyerek yalan söylüyorsun. Benim meleketimin insanı eline aldığı tapuyu belkide hiç okumadan sandığında veya dolabında saklayacaktır. Çünkü tapuyu almanın verdiği heyacan olacaktır. Ya birde okuma yazma bilmiyorsa ? Ya birde senin sözüne itibar etmişse ? Vay benim siyasetçim vay. Ha birde Aksu tv ekranlarında 460 projeden durmadan bahsediyorsun. Kahramanmaraşta 83 takriben mahalle olduğunu biliyorum. 460 projenizi 83 böldüğüm zaman 6 adet hizmete tekabül ediyor. Acaba Yusuflar TEKKE mahallesinde bu 6 adet hizmet projelerinden hangisini kapsıyor. Ey kahramanmaraş sevdalısı vatandaşlar mahalleliler şöyle bir silkinin herkes kendi mahallesine ne hizmet yapıldığını bu siteden ALLAH aşkına yazsın. Ama sayın poyraz, yandaşlarına nasıl, yeşil alanları, sosyal tesisleri ve hatta cami arsalarını nasıl paylaştırdığını peşkeş çekildiğini Aksu tv ekranlarında açıklarsa işte ona hizmet derim. BU MEMLEKET BENİM, BU MEMLEKET BİZİM BU MEMLEKET HEPİMİZİN. Saygılarımla

kadir
kadir - 12 yıl Önce

Açgözünü maraşlı kardeşim sen hic maraşın mahallelerini gezmiyorsun galiba örnek:baglarbaşı sakarya dulkadıroglu vb.... yıllarca kapanmayan derenının uzerı kapatıldı ve üzeri park yapıldı yıllarca yolu daraltan binalar yıkıldı yol genişletilmesi yapıldı tazıye evı yapıldı kaldırımlar yapılıyor parklar yapılıyor.onuda gectik halk ekmek fabrikasi hepsine bedeldir.biraz vijdan be kardeşim ac gözünü bak çevrene neler göreceksin saygılar

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Senin bahsettiğin ekmek fabrikası günde 25.000 ekmek üretiyor. Öyle bir tesiste 25.000 ekmek üretirsen, özel sektörde ertesi gün adamı kovarlar. Bu tür tesisler belediyelerin sırtında bir kamburdur. Her zaman gider kalemi olarak belediye bütcesini zayıflatır. Bir nevi adamlarına iş kapısı olarak değerlendirilir. Bunu bilmiyorsan öğren. Dilersen bir fırın işletmecisine sor bakalım, Belediye ekmek fabrikası kendinin olsa günlük kaç ekmek üretir? ekmeği kaça mal eder? Belediyemiz kaça mal ediyor? Kaç kişi ile bu işi yürütülür? Belediyemiz kaç kişi ile yürütüyor? Kulübelere gönderilen ekmekler 2 saatte satılıyor. Bu kadar personel geriye kalan zamanlarda ne yapıyor? Öze şirket işin içine girmiş, Kime aitmiş bu özel şirket? Bir sorgulayın bakalım karşımıza ne çıkacak? Bu defada Sayın POYRAZ'a verinki 6.5 yılda yaptıklarının üzeri küllensin, sorgulanmadan her şey hasır altı edilsin. Sizde bu günahlara(varsa) ortak olun. Bence her başkan 5 yıl görev yapmalı ve görevi yeni birine teslim etmelidir. Ki, yaptıkları sorgulanabilsin. hakında açılan dosyalardan aklansın derim. Birinden aklanmadan 2. görevi almış, yetmemiş şimdi 3. görevi istiyor! Hakkında müfettiş raporu var bir sürü olumsuz icraatları var, Vatandaş ben bunları gözümüzün içine baka baka CEVAPLAMAM diyor. Sen aç gözünü diyorsun. Yapmayın o derelerin bir kısmının duvarları örülmüş içinin molozları bile kaldırılmamış dış kısmının dolgusu bile yapılmamış. git kağıt fabrikasının yanındaki dereyi gör. Ne demek istediğimi anlayacaksın. Sen yinede POYRAZ 'a ver be kardeşim Hayırlı olsun. Benim Ökkeş Edem'in vermeyeceğini biliyorum. Başkanın günahına da ortak ol,bilmiyordum deme biraz araştır. öğren daha ne deyim ki?

coskun cesur
coskun cesur - 12 yıl Önce

UZUN ZAMANDIR YAZILARINIZI TAKİP EDİYORUM,HAKLI ULDUĞUNUZ YÖNLERİ OLMASINA RAĞMEN YAZI VE YORUMLARINIZDAKİ ÖZEL KIZGINLIKLARINIZ ÖN PLANA ÇIKIYOR.SANKİ ADRESE TESLİM GİBİ. SİZ YILLARDAN BERİ FIRINCILARIN BU HALKIN EKMEĞİNE NELER YAPTIĞINI BİLMİYORSANIZ ANLATAYIM. EKMEKTE KALİTE SIFIR,ÇÜNKİ FIRINCILAR ŞEHRİ PAYLAŞTILAR VE BİRBİRLERİNİN BÖLGESİNE GİRMEDİLER.ÖZEL ADAMLAR TUTUP MAFYA VARİ UYGULAMALARDA BULUNDULAR VE BİZ ONLAR NE VERDİYSE ONU YEDİK.BELEDİYE KAHRAMANMARAŞ HALK EKMEKLE BU ŞEHRE EN BÜYÜK HİZMETİ YAPMIŞTIR.FIRINCILARA ALTERNATİF OLMASI ÇOK ÖNEMLİ BİR HUSUSTUR.ÇÜNKİ FIRINCILARIMIZ EKMEĞİN ÖNEMİNİ GÖRMEZLİKTEN GELEN DAVRANIŞLAR SERGİLEDİLER YILLARCA.SAĞLIĞIMIZLA OYNADILAR PARA İÇİN.VE BUNLARIN YAPTIKLARI UYGULAMALARA KANUNLARIMIZDA PEK FAZLA BİRŞEY YAPACAK DURUMDA DEĞİLDİR NE YAZIKK Kİ.VE B ELEDİYE BÖYLE BİR STRATEJİK KONUDA YAPTIĞI UYGULAMAYLA FIRINCILARIN KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMESİNE VESİLE OLMIŞTUR.SIRF POYRAZ'A MUHALEFET OLSUN DİYE BÖYLEBİR KONUDA KARARTMA YAPMANIZI YADIRGADIĞIMI İFADE ETMEK İSTERİM.BU KONUYLA İLGİLİ UZUN BİLGİLERE İHTİYACI OLANLARADA ANLATACAKLARIMIZ MEVCUTTUR.SAYGILAR

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın Coşkun Bey, Bu ekmek davasını en iyi ben bilirim.İşim gereği Her gün Antep e gittiğimde akşamalrı dönerken çantaya 2 ekmek alıp gelmek zorunda kaldım. Sayın Valim Atilla VURAL zamanından beri Ekmek toplantılarına hep katılmışımdır. Bir defasında Sayın VURAL isyan etmişti Benim Plis memurum sabahları düzgün bir ekmek almak için tüm fırnları geziyor bir ekmek alamıyor NE GEREKİYORSA YAPALIM diye Belediyede Bir toplantı yapmış,fırıncılar dernek başkanı konuyu ağzında eveleyip geveleyip bir şey söyleyemezken, bir Gazeteci olarak Ben çıkıp, BUNLARIN HEPSİ ŞİRKETTİR KİMSE İYİ EKMEK ÜRETEMEZ Sayın Valim Ürettiği an fırını başına yıkarlar, Bu gücü kullanarak memleketin en randumansız unları ile, vasat unları paçal yapıp ,çıkan ekmeği YERSEN, deyip önümüze sunuyorlar. Her fırın başka bir fırından ekmek alamaz ,kime bağlanmışsa onunla çalışmak zorunda dır DEMİŞTİM. O döne komşuluk yaptığım Merhum Ahmet TOZKOPARAN, HİÇ DOSTUMUZ YOKMUŞ diye serzenişte bulunmuştu. Sayın Valim ; ''Bu güne kadar bu sorunu çözmek için onlarca toplantı düzenledim. Kimse bunun bana bu kadar NEt söylemedi Teşekkür ederim ''dedi ve EKMEĞİMİZ DÜZELDİ. Sayın Cesur, Senin yaşadıklarını fazlasıyla yaşadım. Uzunolukta sütlü ekmek fabrikasının önündeki kuyrukları da bilirim. O fırını çalıştırmadıklarını da bilirim. Hepsini belki bir başka formuyla biliyorum. Konu o değil, Mücadele etmek zorundayız. Kontol için her şey yapılabilir.Ama bunun adı ölü yatırım yaparak olmamalıdır. Önemli olan verimli çalışması için gereğini yapmaktır. Bunun dışınha her konuda bizlere artı maliyet getirecek ölü yatırımlardan uzak durmak zorundayız. Her gün Belediye nin bütçesine kar getirmesi gereken bir işletmeyi, zarar getirir halde elde tutmak yerine farklı yöntemler sunabilirsin. Yine fırın vardır, kiraya verirsin, ama anlaşmaya şerh koyarsın. Diğer fırınları denetlersin, o güç sendedir. Başkasında değil ki, Bu memlekette namursu ile ekmek çıkarıp ekmeğini kazanmak isteyen, bir sürü yatırımcı çıkar, vardır da. Bu tür işletme sahipleri Birilerinden güç almasa! Kanun karşısında kim diklenebilir. Bak unutmuşum, eskiden Belediyemizin kendine ait bir modern fırını vardı , Bakın onuda yıkmışlar, sessiz, sedasız yerine SGK binası yapılmış. önceki gün gördüm. Hakikaten Bu yönetim Eski YIK, veya SAT yerine bir daha YAP tan, Başka bir şey bilmiyor.Bu Memlekte ÇOK YAZIK OLUYOR ÇOKK Hoşcakalın, bir şey daha, yazdıklarımı takip etiğinizi söylüyorsunuz. Genelde olumsuz yorumlarınızı aldığım oluyor ama hiç olumlu yorumunuzu hatırlamıyorum. Olumlu yorum yapacak hiç yazıma rastlamadınızmı? Merak ediyorum. Olumlu düşündüğünüz yorumlarınızıda bekliyorum. Edelerden bir SES, Mehmet BİÇKES

coskun cesur
coskun cesur - 12 yıl Önce

Sayın Mehmet BİÇKES;size olumsuz yorum gönderdiğimi hatırlamıyorum.Şehrimiz için okuyan eleştiren ve mücadele eden herkes için minnet duygularım önceliklidir. BEN KIZGINLIĞINIZIN YAZI VE YORUMLARINIZIN İÇERİĞİNİN ÖNÜNE GEÇTİĞİNİ GÖRÜYORUM.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67