Belediye yaptığı yolu eski haline getirecek!

Belediye yaptığı yolu eski haline getirecek!

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, TOKİ-Alimpınar yolunda arazileri yola giden vatandaşlar belediyeyi mahkemeye verdi. Belediye, yapılmış yolu tekrar iş makineleriyle kazıyacak ve eski haline döndürecek.

Afşin Belediye Başkanı AK Partili Fazlı Aydoğan, Afşin-TOKİ yolunun önceki dönemde eksik kamulaştırma yapılmasından dolayı, yolun bir kısmının iş makineleriyle düzeltilerek tekrar eski haline getirileceğini söyledi.

2008 yılında eski belediye başkanı döneminde açılan TOKİ yolu, istimlak bedellerine itiraz eden arazi sahiplerinin açtığı dava nedeniyle Afşin Belediye Başkanı fazlı Aydoğan tarafından 18 metrelik yol eski hali olan 7 metreye getirilecek.

TOKİ yolunun, 2008 yılında kamuoyuna lanse edildiği gibi Afşin'in şehir giriş yolu olamayacağını belirten Fazlı Aydoğan, "2008 yılında o dönemdeki belediye yönetiminin yanlış yönlendirilmesi ve yanlış kararı neticesinde bu yol 7 metreden 18 metreye çıkartılmıştı. O dönem yapılan eksik teknik ve resmi işlemler sorunu çözümsüz bir hale getirdi. Yol güzergahındaki arazi sahipleri belediyemiz aleyhine dava açarak yüksek istimlak bedelleri talep ettiler. Belediyemizin Mali durumu herkes tarafından bilinmektedir. Belediyemizin buradaki arazi sahiplerine talep edilen kamulaştırma bedellerini ödemesinin imkanı yoktur. Yolun genişliği 18 metreden 7 metreye düşürülecektir

Yol açıldığı sırada, arazilerini gönüllü veren arazi sahiplerinin sonradan kamulaştırma bedelini talep etmelerinin ceremesini maalesef bölgede yaşan ve bu yolu kullanan insanlar çekecektir." dedi.

Afşin'in şehir girişi Hüyüklü Yolu olacağını belirten Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, ''Hüyüklü yolu tamamlandığı zaman Afşin'in hem girişi, hem de çehresi değişecek. 40 metre genişliğinde yapılması planlanan Hüyüklü Yolu 3 şerit gidişli, 3 şerit gelişli olacak. Bu yolun bitirilmesiyle birlikte hem yakınlığı, hem de görüntüsü açısından Afşin'in çehresi değişecek." dedi. (haberler)

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2010, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63