'Bu baraj buraya gelmeden önce herkes huzurluydu'

'Bu baraj buraya gelmeden önce herkes huzurluydu'

Ekinözü ilçesinde Kandil Enerji Grubu tarafından yapımı devam eden Kandil HES Barajı inşaatında başka illerden gelen işçilerin çalıştırılmasına tepki gösteren Yeniköy halkı, tünel çalışmalarını durdurdu.

Kandil HES Barajı'nın Dereağzı mezrasındaki tünel çalışmalarının yapıldığı şantiyeye gelen bir grup köylü, çalışan işçileri şantiyeden çıkartarak tünelin yapımını durdurdular.

3 köy muhtarının da yer aldığı eylem sonucu duran tünel çalışması, jandarmanın bölgeyi güvenlik çemberine almasıyla birlikte yeniden başladı.

Olay yerine gelen askerlerden kendilerini baraj yetkilileri ile görüştürmesini isteyen köylüler, bu istekleri yerine gelince eylemlerine ara verdi.

Yeniköy Muhtarı Harun Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, köylerde yaşayanların işe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Bu baraj buraya gelmeden önce herkes huzurluydu. Bizim amacımız burada yaşayan insanlar olarak biraz olsun dikkate alınmak. Barajın her türlü olumsuz etkisini bizler çekiyoruz. Ama maalesef iş konusuna gelince bölge halkı dışında herkes burada çalışıyor. Biz baraj yetkililerine yükmüşüz gibi bir hava var. Bu köylerde yaşayan ve çalışabilecek yaşta olan insanların sayısına bir baksınlar. 30 kişiyi geçmez. Bu insanların hepsi mağdur. Hepsinin de işe ihtiyacı var" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2011, 07:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63