Budaklı Köyü'nde gözyaşı ve hüzün vardı!...

Budaklı Köyü'nde gözyaşı ve hüzün vardı!...

Kahramanmaraş’ın Bertiz yaylası dağ yolunda dün akşamüzeri saat 19.00 sıralarında meydana gelen ve 5 kişinin ölümü 31 kişinin de yaralanmasına yol açan kazada ölenlerden ve Çam ailesinden Ayşe Çam (22) ile 3 yaşındaki kızı Medine Çam ve Ayşe Çam’ın görümcesi Ayşe Sürücü’nün (29) cenazeleri merkeze bağlı Budaklı Köyü Mamağra Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kahramanmaraş Devlet Hastanesinden alınarak ambulansla köye getirilen üç cenaze için çevre köylerden gelen vatandaşların da katılımı ile köy mezarlığı yakınlarında bugün akşamüzeri cenaze namazı kılındı. Bu arada anne ile küçük kızının cenazeleri aynı tabut içerisinde konmuş şekilde ayrı ayrı cenaze namazları kılındı.

Budaklı köyünde tam bir matem havası yaşanırken, cenaze yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektikleri görüldü. Her üç cenaze köyün çamlık mevkindeki mezarlığa kadar eller üzerinde taşınarak dualarla defnedildi.

Ayşe Çam’ın eşi İsa Çam (27) kaza anında eşi ile birlikte otobüste oturduklarını söyleyerek; “Otobüs normal hızda gidiyordu. Hafif bir dönemeç vardı orayı döner dönmez birden ne olduğunu anlamadık ve uçuruma yuvarlandık.. Kazada ölenlerden Ayşe Sürücü ise ablamdı. Bu kadar acıya nasıl dayanırım bilemiyorum” dedi.

Kazada ölen Emine Karaboğa ile Ayşe Baktemur’un cenazeleri ise, Kahramanmaraş kent merkezinde toprağa verildi. Bu arada kazada yaralanlananlardan üç kişi dışında tamamının taburcu edildiği bildirildi. (Ajans 46 - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2008, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66