Büğlek te artık Belediye sınırlarında

Büğlek te artık Belediye sınırlarında

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Belediye sınırlarına dahil edilen Büğlek Mahallesi eski adıyla Dereli köyü afet evleri sakinleri ile Belediye Başkanı Mustafa Poyraz gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın yanı sıra Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Atıf Şirikçi ve köy halkı katıldı.

01 Mayıs 2008 tarihli Belediye meclis toplantısında Ballıca Mahallesine katılması talep edilmiş fakat Büğlek adı altında ayrı mahalle olarak kalması kararlaştırılmıştı. Kararın ardından Büğlek Mahallesindeki bir okul bahçesinde gerçekleştirilen toplantıda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz mahalle sakinlerinin istek ve sıkıntılarını dinledi. Toplantıda yaptığı konuşmasında Başkan Poyraz, mahallenin belediye hizmetlerinden gerektiği gibi yararlanacağını altyapı, su, çöp ve çevre temizliği, kaldırım, asfalt, imar planı, yeşil alan gibi mahallenin sorunlarının çözüme kavuşturulacağını öncelikli olarak içme suyu sorununa Pınarbaşı’ndan getirilecek su ile çözüm bulunacağını belirtti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2008, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66