Bugün ve Manşet artık 12 sayfa oldu...

Bugün ve Manşet artık 12 sayfa oldu...

Kahramanmaraş kent merkezinde yayımlanan 12 günlük gazete arasında yer alan ve veb ofset teknolojisi ile basılmakta olan Kahramanmaraş'ta Bugün ve Kahramanmaraş Manşet Gazeteleri 1 Nisan'dan itibaren 12 sayfa olarak çıkmaya başladı.

Yönetim Kurulu Başkanlığını kentte Foto Spor olarak bilinen Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu'nun yaptığı Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi'nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevini ise Faruk Aktemur yürütüyor. Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu'nun oğlu Mustafa Yüzbaşıoğlu gazetenin imtiyaz sahipliğini, kızı Pınar Yüzbaşıoğlu ise Genel Müdürlüğünü yapıyor.

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi 10 Mayıs 2005 tarihinde basın dünyasında Adanalı işadamı Halil Aslan'ın sahipliğinde Kahramanmaraşlı deneyimli gazeteci Mehmet Taş tarafından kurularak basın dünyasındaki yerini almıştı.

Öte yandan; Bugün Gazetesi Veb ofset tesislerinde basılan ve imtiyaz sahipliğini işadamı Arslan Deveboynu'nun yaptığı Kahramanmaraş Manşet Gazetesi de 1 Nisan'dan itibaren 12 sayfa olarak yayımlanmaya başladı. Gazetenin sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü ise kentte son yıllarda yetişen acar gazetecilerden Mesut Tuğrul başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Kahramanmaraş Manşet gazetesi de Arslan Deveboynu'nun sahipliğinde Kahramanmaraşlı deneyimli gazeteci Mehmet Fiskeci tarafından kurulup haftalık olarak 29 Ağustos 2005'de çıkmaya başlamış ve 72. sayıdan sonra ise günlük periyoda dönmüştü.

Her iki gazeteyi de 12 sayfa olarak çıkmaya başlamalarından dolayı tebrik ediyor, sayfa ve içerik yarışında asıl kazananın Kahramanmaraş olmasını diliyoruz. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2010, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66