Çakıroğlu: Nerede Kahramanmaraş Kent Konseyi?

Çakıroğlu: Nerede Kahramanmaraş Kent Konseyi?

KASEM Başkanı Murat Çakıroğlu, Fransa’nın sözde soykırım iddialarına karşı yeniden ivme kazandırdığı şu günlerde “Su uyur düşman uyumaz” diyerek şöyle sordu: 'Sütçü İmam’ın torunları nerede? Kahramanmaraş Belediyesi uyuyor mu? Nerede Kahramanmaraş Kent Konseyi? Nerede bizim odalarımız? Sivil toplum kuruluşlarımız? En gür sesin Kahramanmaraş’tan çıkması gerekirken bu sessizlik neden? Nerede Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranların devletini emanet ettiği gençlik?'


Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin öncülüğünde yeniden ivme kazandırılan sözde Ermeni Soykırımı iddialarına karşı tepkiler devam ederken; Kahramanmaraş Asılsız Ermeni İddiaları İle Mücadele Derneği (KASEM) Başkanı Murat Çakıroğlu da yaptığı açıklama “Su uyur, düşman uyumaz” gerçeğine dikkat çekti.


Fransa Ulusal Meclisi’nden geçen sözde Ermeni Soykırımı’nı inkar edenlerin cezalandırılmasını hükme bağlayan yasanın Fransa Ulusal Senatosu’na taşınacağı şu günlerde yurdun dört bir yanından tepki açıklamaları gelirken, Kahramanmaraş’taki sessizliğe anlam veremediğini belirten Çakıroğlu, “Sütçü İmam’ın torunları nerede?” diye sordu. Yazılı bir açıklama yapan KASEM Başkanı Murat Çakıroğlu, şunları söyledi:


“Sözde Ermeni Soykırım iddiaları ile ilgili Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy öncülüğünde yeni bir ivme kazandırılmaya çalışılan milletimize ve devletimize karşı düşmanca faaliyetler hızlandırılarak devam ettirilmektedir.


Sarkozy ve iş birlikçilerinin bilinçli olarak ve kararlılıkla yürüttükleri bu hasmane çalışmalar neticesinde uluslararası alanda ortaya çıkabilecek olumsuzluklar Türk Milleti ve Devleti açısından sıkıntılı bir süreç oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle milletimiz tarafından konun ciddiye alınması, gereken tepkileri ve tedbirleri zamanında ve etkili olarak ortay koyması gerekmektedir. Bu konuda topluma önderlik edecek sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düşmektedir.


Milli mücadelede Fransız’a ilk tokadı atan Sütçü İmamın torunları, değerli Kahramanmaraşlılar; Ankara Büyük Şehir Belediyesi Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi gibi belediyelerimizin konuyla alakalı çalışmaları varken; Kahramanmaraş Belediyesi uyuyor mu? Nerede Kahramanmaraş Kent Konseyi? Nerede bizim odalarımız? Sivil toplum kuruluşlarımız? En gür sesin Kahramanmaraş’tan çıkması gerekirken bu sessizlik neden? Nerede Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranların devletini emanet ettiği gençlik?


Yüz yıllardır zalime karşı mazlumun haksıza karşı haklının yanında duran yüce Türk milleti milli ve manevi reflekslerinin zayıflatılmasına asla müsaade etmemelidir. Bilimde teknolojide sanayide ve hayatın her alanında en iyi ve en güçlü olma yolunda kararlılıkla ve yılmadan yürümelidir. Su uyur düşman uyumaz.” (Akşam Postası / www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2012, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23