Çakıroğlulular kandilde helalleşti

Çakıroğlulular kandilde helalleşti

Çakıroğlu Derneğinin geleneksel hale getirdiği Kandil programına katılan vatandaşlar birbirleriyle helalleşti.


Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Çakıroğlu Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği kandil  programları devam ediyor. Mübarek gün ve gecelerde Türkoğlu ilçesi Çakıroğlu Mahallesi Camii’nde yapılan programlar idrak ettiğimiz Regaip kandilinde de devam etti.
Program Çakıroğlu Camii imam hatibi Lütfi Güneş'in vaaz ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çakıroğlu Derneği üyelerince mahalle halkının geçmişleri için okunan hatimlerin duası ile devam etti. Programa katılan vatandaşlara ikramlar yapıldı. 


Hep birlikte kılınan yatsı namazını müteakiben   programa katılan vatandaşlar birbirleriyle tek tek salavatlaşarak helalleştiler.  


Amacımız Birlik ve Beraberliği Devam Ettirmek


Programla ilgili olarak açıklama yapan Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak;"Çakıroğlu Mahallemiz her türlü acısını ve sevincini hep birlikte yaşamaktadır. Bizlerde büyüklerimizden gördüğümüz şekliyle birlik ve beraberliğimizi devam ettirebilmek amacıyla programlar düzenliyoruz. Bu programlar kapsamında mübarek  gün ve geceleri mahalle camimizde hep birlikte idrak ediyoruz. Mübarek Regaip Kandilini de burada vatandaşlarımızla idrak ettik. Program sonrasında talebimiz doğrultusunda imamımız ve büyüklerimizin uygun gördüğü helalleşmeyi gerçekleştirdik. Programa katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER