Cinayeti 24 saatte çözen polislere ödül…

Cinayeti 24 saatte çözen polislere ödül…

Kahramanmaraş’ta 12 yaşındaki kız çocuğunun katil zanlılarını 24 saatte tespit eden polisler ödüllendirildi.


Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KATSO) düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kamu görevlerinin hepsinin önemi ve kutsiyeti olduğunu söyledi.


Huzur ve güven olmadan hiçbir faaliyetin yürütülmesinin mümkün olmayacağını ifade eden Vali Kocatepe, şunları kaydetti: "Toplumun sağlıklı yaşayabilmesi için önce huzurun olması gerekiyor. Bunları da sağlayan emniyet, jandarma ve diğer güvenlik görevlileridir. Kahramanmaraş’ın güven ve huzurunu sağlamak için geceli gündüzlü görevini başarıyla yürüten emniyet teşkilatımızı kutluyorum. Bütün arkadaşlarımız görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Ödül töreninin polisimizin başarısına başarı katacağını düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde her polisin bu başarıya ulaşmak için gayret edeceğine gönülden inanıyorum.”


Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ise kolluk hizmetlerinin yerine getirilmesinde katılımcı güvenlik anlayışının önemine işaret etti. Mustafa Aydın, güvenlik hizmetinin vatandaşa zulüm yapılmadan, insan hakları ön planda tutularak verilmesi gerektiğini belirtti.


Aydın, Kahramanmaraş’ta 12 yaşındaki Ş.D.’nin katil zanlıları ile Göksun’da meydana gelen cinayetin aydınlatılmasından dolayı personelin Kahramanmaraş ve Göksun cumhuriyet başsavcılıkları tarafından ödüllendirildiğini kaydetti.


Konuşmaların ardından 12 emniyet mensubunun ödülleri verildi. 25 Aralık 2011 günü Ahırdağı Körçeşme mevkiinde cesedi bulunan 12 yaşındaki Ş.D. cinayetinin aydınlatılmasında ve zanlıların yakalanmasında başarı gösteren, Emniyet Müdür Yardımcısı Şeref Karakaya, Asayiş Şube Müdürü Levent Üstüner, İstihbarat Şube Müdürü Mehmet Karatekin ve Cinayet Büro Amirliği personeli ödüllendirildi. Yine 11 ve 15 Temmuz 2011 tarihlerinde Göksun ilçesinde işlenen cinayetlerin de faillerinin kısa sürede yakalanması nedeniyle cinayet büro amirliğine Göksun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından takdirname verildi.


Konuşmaların ardından, her iki cinayetin aydınlatılmasında başarı gösteren polis müdürleri, amir ve memurlar ile geçen yıl başarı gösteren 12 polis memuruna başarı belgeleri verildi.


Ödül törenine Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ile İl Müftüsü Muhammet Gevher de katıldı. Törende ayrıca alanlarından başarı gösteren diğer personele de başarı belgeleri verildi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23