Çivi: Biz memurun arka bahçesiyiz

Çivi: Biz memurun arka bahçesiyiz

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Genel Başkanı Ayhan Çivi, sendikalarına katılım töreninde yaptığı konuşmada, “8 ay önce kurulan HAKSEN, inandığı doğrular ve ilkelerinden taviz vermeden hak ve emek mücadelesine devam ediyor. Bizim mücadelemiz memurun hakkını korumaktır. Onun derdine derman olmaktır. Biz memurun arka bahçesiyiz ve öyle kalacağız.” dedi.

Ayhan Çivi, tüm siyasi partilere eşit mesafede bulunduklarını da belirterek; “Bizim mücadelemiz memurun hakkını korumaktır. Onun derdine derman olmaktır. Biz memurun arka bahçesiyiz ve öyle kalacağız.” diye konuştu.

Elbistan ve Afşin’den yaklaşık 250 sağlık çalışanının sendikalarına katılımı ve tanışma amacıyla HAKSEN tarafından geçen günlerde yemek daveti düzenlendi.

Pınarbaşı Kale Restoran’da düzenlenen yemekte konuşan, HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi, katılımların ardından Elbistan şubesinin açılacağını belirterek, yeterli üye sayısına ulaştıklarını söyledi.

HAKSEN’in organize ettiği birlik, beraberlik ve tanışma daveti, Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş’ın konuşması ile başladı. Sendikaların önemine değinen Kaymakam Altıntaş, şunları kaydetti:

“Sendika genel başkanımız ile görüşüp tanıştık. Amaçlarının, memurlara sadece maaş artışı talep eden bir kurum olmadıklarını belirttiler. Öncelikle kendi üyelerinin sorunlarının çözümü konusunda gayretlerin yanı sıra, toplumsal sorunlara da duyarlı olduklarını ifade ettiler. Bu anlayış, bana göre güzel bir anlayış. Bu nedenle sendika yönetimini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”

HAKSEN’E GÖSTERİLEN YAKIN İLGİ VE DESTEĞE TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra kürsüye gelen, HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi, Elbistan’dan çok büyük destek aldığını belirterek, konuşmasına teşekkürle başladı. Çivi, şunları söyledi:

“Elbistan ve Afşin'deki kamu çalışanlarının HAKSEN'e vermiş olduğu destek ve katılımların sonucu bu güzide topluluk bir araya gelmiştir.

Hak-Sen, Elbistan'da 400, Afşin’de 150 üye sayısına birkaç ay içerisinde ulaşarak Türkiye genelinde bir büyük başarıya imza atmıştır. Bu başarıda ve yemeğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Onlarla gurur duyuyorum.

Burada Genel Başkan'lık kimliğinin yanında bu topraklarda doğmuş ve yetişmiş bir Elbistanlı olarak bulunuyorum. Bu desteğin öncelikle şahsıma olan güveni ifade ettiğini biliyorum. Onların desteğine layık olabilmek için tüm gücümle çalışacağımıza genel merkez adına söz veriyorum.

Kahramanmaraş’taki kamu çalışanları bugüne kadar farklı sendikalara destek verdiler. Ancak, yeterince hizmet alabildiklerini düşünmüyorum. Sendikalar bir ilin veya ilçenin en etkili sivil toplum kuruluşudur. Sadece üyelerinin özlük haklarıyla ilgili değil, o yörenin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamıyla ilgili de çalışmak zorundadır. Yaşlılara, kadınlara, gençlere, çocuklara, engellilere ve çevre sorunlarına karşı duyarlı olmalıdır. Kamu makamları, belediye ve diğer meslek kuruluşlarıyla dayanışma içerisinde imkânlarını hizmete sunmalıdır.

Biz bunun örneklerini ilçelerde yapacağımız çalışmalarla göstereceğiz. İlk hedefimiz Elbistan'a yakışır bir lokal açmaktır. Bunu kısa bir süre içerisinde yapacağız. Elbistan ve Afşin'deki sağlık çalışanlarının maaş ve diğer özlük hakları il sağlık müdürlüğünce ödenmektedir. Bu nedenle yaşanan aksaklıklardan dolayı ilçede çalışanlar mağdur edilmektedir.

İlçelere de mutemetlik verilmesi çalışmalarımız devam ediyor. Cuma günü Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmede bu talebimizi ilettik. Şimdi onların bu konudaki cevabını bekliyoruz. Kamu yöneticilerimiz ile siyasi partilerimizin de desteğini bekliyoruz. Bu konuyu sonuna kadar takip edeceğiz. Gerekirse sizlerin de desteğini isteyeceğiz.

İlçelerde görev yapan sağlıkçı, adliyeci pek çok çalışan KEY paralarını alamamıştır. İtirazlarını takip ediyoruz. Eğer paralar ödenmez ise onların adına yargıya başvuru için hukukçularımız şimdiden çalışmaya başladılar. Burada yapacaklarımızı sayarak sizlerin zamanını almak istemiyorum. Ancak, zaman içerisinde yaşayarak HAKSEN'in farkını sadece memurlar değil tüm hemşerilerim görecektir. Bizi izlemeye devam edin diyorum.

Sağlık ve Büro'nun dışındaki temsilciliği oluşmayan Eğitim, Enerji, İmar, Yerel, Tarım-Orman, Haberleşme kolundaki sendikalarımızın da oluşturulması için tüm kamu görevlilerinden destek bekliyoruz. En kısa sürede bu temsilcilikler de oluşturularak dokuzda dokuz olacağız.

Ülkemiz bir yerel seçim sürecine girmiştir. Elbistan'ımız için hizmete talip olan tüm adaylara başarılar diliyorum. Kim seçilirse seçilsin, bize düşen bir görev olursa Elbistan'ın hizmetinde olacağız.

8 ay önce kurulan HAKSEN inandığı doğrular ve ilkelerinden taviz vermeden hak ve emek mücadelesine devam ediyor. Biz, tüm siyasi partilere eşit yakınlıktayız. Herkesin fikrine ve yaşam biçimine, kişisel hak ve özgürlüklerine saygılıyız. Bizim ortak kimliğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin memuru olmaktır. Bizim mücadelemiz memurun hakkını korumaktır. Onun derdine derman olmaktır. Biz memurun arka bahçesiyiz ve öyle kalacağız. Bunu özellikle bir kez daha belirtmek istiyorum.”

KATILIM BİR HAYLİ YÜKSEK OLDU

Törene; Elbistan Belediye Başkanı Abdullah Paksoy, Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Gönen, AK Parti Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Sandaloğlu, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, Sağlık HAKSEN Eğitim Genel Sekreteri Yalçın Erdoğan, HAKSEN Kahramanmaraş İl Temsilcisi Dr. Gökhan Gökşen, TOÇ HAKSEN Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin General, Büro HAKSEN Elbistan Temsilcisi Hazret Karakaş, Sağlık HAKSEN Elbistan Temsilcisi Nihat Kılınç, Sağlık HAKSEN Afşin Temsilcisi Bünyamin Yanık, Sağlık HAKSEN Göksun İlçe Temsilcisi Tarkan Gül ve çok sayıda sendika üyesi de katıldı. (ELBİSTAN - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2009, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63