Deli Gönüller Konağı hizmete açıldı

Deli Gönüller Konağı hizmete açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Deli Gönüller Konağı, İzciler Konağı olarak hizmete açıldı.


 


Açılışta kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir belediyesi olarak tarihe ve kültürel taşınmaz varlıklara önem verdiklerini ifade ederek, konağın restorasyonun tamamlanmasının ardından Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübüne verildiği ifade etti.


 


Büyükşehir Başkanı Erkoç: “Bu tarihi konağımız izcilik kulübümüz ve büyükşehir belediyemizin ortak yürüttüğü izcilik konağı projesi kapsamında tamamlandı. İzci kardeşlerimiz burada çalışmalarını yürütecekler. Kendilerine hayırlı uğurlu olsun. Çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.


Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek konak gezildi ve topluca hatıra fotoğrafı çektirildi.


 


Deli Gönüller Konağı’nda düzenlenen açılışa Vali Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Belediye eski Başkanı Mustafa Poyraz, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serdar Yakar ile diğer yetkililer ve izciler katıldı.


Selçuk Kılınç

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63