Ecz. Murat Aras: Barışla Savaşmayın!

Ecz. Murat Aras: Barışla Savaşmayın!

Ankara’da yaşanan terör olayı hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras; “Bu saldırı tüm halkımıza yapılmıştır” dedi.


Yaşanan olayları şiddetle kınadığını belirten Başkan Aras açıklamasında; “Eczacı Odası olarak bizler, 10 Ekim 2015 günü Türkiye’de yaşanan en büyük terör saldırısında yaşamını yitiren resmi rakamlara göre 96 kişinin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve 400’e yakın yaralıya acil şifalar diliyoruz. Tüm aile, yakın ve dostlarının acılarını paylaşıyoruz. Bizler sağlık çalışanları olarak sağlığın en önemli koşulunun içeride ve dışarıda barış olduğunu biliyoruz. 


Saldırı Barışa, Özgürlüğe, Adalete Yapılmıştır


Bizler sağlık çalışanları olarak; Halkın sağlıklı yaşama hakkının, Yaşam hakkının ve Güvenlik hakkının Anayasa ile devlete verilmiş bir görev olduğunu hatırlatmak istiyor,  Ülkenin kalbinde yaşanan bu terörist saldırının barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye yapılmış olduğunun tüm toplum kesimlerince idrak edilmesini istiyoruz. Bizim birlikte ve huzur içinde yaşamamızın tek koşulu toplumsal barıştır. Toplumsal barışı korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü ölen biziz, bizim insanımız. Yaşanan olayları unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63