EDAŞ'ın tahsilat oranı: Yüzde 80

EDAŞ'ın tahsilat oranı: Yüzde 80

Kahramanmaraş GÖKSU EDAŞ Şirket Müdürü Muharrem Kalkan, düzenlediği basın toplantısı ile, kurumun yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

GÖKSU EDAŞ Şirket Müdürü Halil İbrahim Gök’ün 5 Aralık’ta Kahramanmaraş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne atanmasının ardından bu göreve getirilen Kalkan, GÖKSU EDAŞ İl Müdürü Murat Görmemiş ve Müdür Yardımcısı Sinan Şavata ile düzenlediği basın toplantısı ile 2009 yılında yapılacak faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

GÖKSU EDAŞ’ın, şeffaflaşma politikaları çerçevesinde toplumun tüm kesimlerinin yapıcı önerilerini dikkate aldığını belirten Kalkan; “Öneri, şikâyet ve talepleri iyi niyet çerçevesi içinde uzlaşmacı tavrı ile çözüm yollarına başvurmayı tercih etmiştir. Biz problem üretme değil, problemi çözme makamında olduğumuzu hiç unutmuyoruz” dedi.

Kalkan, 2009 yılında da elektrik şebekelerinin yer altına alınma çalışmalarının devam edeceğini kaydederek; “Geçen yılın yatırım programını yüzde 25 oranında artırarak, elektrik şebekelerini yer altına alma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şu ana kadar 20 mahallemizde bu işlemi tamamladık. 2009 yılında da 10 mahallenin daha hatlarını yer altına alacağız. Geçen yıl bu yatırımlar için 5 Milyon TL, bu yıl ise 7 Milyon TL tutarında ödenek ayrılacak. Bunun yanında köy ve beldelerimizde yapacağımız çalışmalarla ilgili olarak 15 Milyon TL gelecek ve bu para da köy ve beldelerimiz için kullanılacak” diye konuştu.

Kahramanmaraş’taki kaçak oranının standartlara çok yakın olduğunu kaydeden Kalkan, yüzde 6,99’luk kaçak oranı ile çok önemli bir başarıya imza attıklarını vurguladı. Vatandaşları da kaçak elektrik kullanımı konusunda duyarlı olmaya davet eden Kalkan, tahsilatlar noktasında ise yüzde 80’lik bir orana ulaştıklarını bildirdi.

Gaziantep ve Kahramanmaraş Belediyelerinin elektrik borçları hakkında da bilgiler veren Kalkan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 200 Milyon, Kahramanmaraş Belediyesinin ise 20 Milyon TL’lik kuruma borçları olduğunu söyledi. Kalkan; “Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin 60 Milyonu uzlaşmada olmak üzere 200 Milyon TL borcu var. Bu borcun biraz öncede belirttiğim gibi 60 Milyon’u 2004 öncesine ait ve uzlaşmada. Öte yandan Kahramanmaraş Belediyesi’nin ise 16 Milyon’u uzlaşmada olmak üzere 20 Milyon TL borcu var. Ayrıca Kahramanmaraş Belediyesi Karasu Projesini tamamlamasıyla birlikte bizden aldığı elektrikte düşüş oldu” ifadelerini kullandı.

Kalkan, daha sonra basın mensuplarının yönelttiği sorulara cevap verdi. (www.kanal46.com)YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2009, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 13 yıl Önce

Geçen gün sizin yazarın birinde okudum, ayıp ediyorsun göksu TEDAŞ demişti, ve ne kadar terbiyesizce muamele yapıldığını anlattıydı. Ardından gelen bu basın toplantısı acaba sizin yazarın yazısından dolayı mı ? diye düşündüm. Koltuklarında 9 şiddetinde deprem mi oluyor ne ? Ama biz vatandaşlar bu rezil tahsilat şekline karşı, bir organizasyon oluşturuyoruz. Bu organizasyon ile; İl Valisi, Tedaş Genel Müdürlüğü, Başbakan, Cumhurbaşkanı na, KRİZ ORTAMINDA 7 GÜNDE ELEKTRİK KESMEYE SİZ RAZI MISINIZ ? EMAİL VE PROTESTO KAMPANYASI AÇIYORUZ. Bu arkadaşların suratlarına bakınca, anlaşılıyor zaten ne kadar Eğitimli oldukları. İcraatlarıda bunu tasdik ediyor. Ama yok üyle 3 köfte 25 dönemi bitti. Maraşlıya işkence edenlerle sürekli mücadele edeceğiz.

SIRADAKİ HABER