El bombası ile oynayan çocukları kurtardı!

El bombası ile oynayan çocukları kurtardı!

Kahramanmaraş kent merkezinde bir kişi, el bombasıyla oynayan 3 çocuğu uyararak olası tehlikeyi önledi.

Mehmet Akif Mahallesi Sanayi yolu üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunun yakınlarında otomobilini temizleyen Murat Demircan, bir poşet içindeki metal parçalarıyla oynayan 10 yaşlarında 3 çocuğu gördü.

Çocukların yanına gelen Demircan, çocukların oynadığı poşet içindeki metal parçaları arasında bir el bombası olduğunu fark etti.

Demircan, poşeti yavaşça yere bırakmasını istediği çocukları uzaklaştırdıktan sonra polise haber verdi. Olay yerine gelen imha uzmanları, çevrede geniş güvenlik önlemleri aldıktan sonra, el bombasını fünyeyle patlatarak etkisiz hale getirdi.

Çocukları müdahale ederek olası tehlikeyi önleyen Murat Demircan, bir kaza olmadığı için mutlu olduğunu belirterek, ''Çocukların demir parçalarla oynadıklarını farkettim. Bir anda poşetin içindeki el bombasını gördüm. İşimi bırakarak çocuklara yavaşça yere bırakmalarını söyledim. Çocukları olay yerinden uzaklaştırdıktan sonra polise haber verdim'' diye konuştu.

Yetkililer, olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını, bombanın çocuklar tarafından nasıl bulunduğunun araştırıldığını bildirdiler.


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2009, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63