Emma müslüman oldu

Emma müslüman oldu

Kahramanmaraş İl Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten İrlanda asıllı İngiliz Emma Templeman Müslüman oldu.

Kahramanmaraşlı Ahmet Nail Bozdağ ile Muğla’nın Bodrum İlçesinde tanışarak evlenen Emma, Ahmet’in memleketine gelerek Müslüman olmayı tercih etti. Gerekli evraklarla birlikte İl Müftülüğüne Müslüman olmak istediğini bildiren Emma TEMPLEMAN İl Müftüsü Bekir GÜLCE ve şahitlerin huzurunda Müslümanlığı tercih etti. İsmi de Esra oldu.

İl Müftüsü GÜLCE, İslam dinini tercih eden Emma’ya; Allah’ın varlığını, birliğini ve sıfatlarını anlatarak, Hz. İsa’nın Hz. Meryem’in oğlu olduğunu, herkesin babasıyla anıldığını ancak Hz.İsa’nın Meryem oğlu şeklinde anıldığını çünkü babasız olarak Hz.Meryem’den doğduğunu ifade ederek Kur’an’ın bize böyle anlattığını bu sebeple de biz Müslümanların bu şekilde inandığını söyledi. Yahudilerin Hz. İsa’yı kabul etmediğini, Hristiyanların da Hz. Muhammed’i kabul etmediğini ancak İslamiyetin ise her ikisini de kabul ettiğini belirtti.

Ardından iman esaslarından bahseden GÜLCE; Emma’nın Allah’ın izniyle Müslüman olduğunu, Allah’ın sevdiklerini İslam’a kavuşturduğunu, biz insanların ölümlü olduğunu ve Müslümanların ahiretteki yolunun cennete gedeceğini belirterek bu yolu tercih etmesi sebebiyle kendisini kutladığını ifade eden GÜLCE, Emma’dan şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getirmesi istedi.

Emma TEMPLEMAN, İl Müftüsü ile beraber şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Bundan böyle TEMPLEMAN’ın hayatının yeniden başladığını, kendisi için tertemiz bir sayfa açıldığını, İslamın kendinden öncekileri sildiğini, nasıl ki Güneş doğunca karanlıktan eser kalmazsa, İslam gelince de küfürden eser kalmaz diyen GÜLCE, Emma ‘yı tebrik ederek ona Kur’an-ı Kerim ve İlmihal kitapları hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2009, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67