Emniyet'in başarılı uyuşturucu operasyonu!

Emniyet'in başarılı uyuşturucu operasyonu!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve koordinesinde yürüttüğü çalışmalar sonucunda toplam 28 kilo 840 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında Diyarbakır ve Doğu illerinden Kahramanmaraş’a uyuşturucu madde sevk etmek suretiyle, Kahramanmaraş ve Kayseri’de torbacı tabir edilen şahıslara yönelik olarak 7 Mayıs’ta başlatılan operasyonda toplam 28 kilo 840 gram esrar maddesi ile suçta kullanılan iki adet otomobil ve bir adet te sahte 100 liralık banknot ele geçirildi.

“Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Uyuşturucu Madde Kullanmak, Uyuşturucu Madde Sevk ve Nakletmek, Ticaretini Yapmak, Türk Parasında Sahtecilik” suçlarından yakalanarak adliyeye sevk edilen Tahsin K. (48), Kemal Ş. (42), Erdal Y. (27), Erdoğan Ç. (35) ve Aydın Y. (20) isimli beş kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında yine aynı gün gerçekleştirilen bir diğer çalışma neticesinde ise İ.G. ve F.G. isimli şahıslarda da 1 kilo 820 gram esrar maddesi ele geçirilirken, yakalanan şüpheli şahıslar hakkında gerekli soruşturmaya başlanıldığı da öğrenildi. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66