Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek'in ihracı istendi!..

Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek'in ihracı istendi!..

Tekirdağ’da; AK Parti eski Trabzon milletvekili Mustafa Cumur'un yakını Yılmaz Cumur adlı vatandaşı evinden aldırıp polisevine getirtip dövdükleri, ardından da olayla ilgili sahte tutanak hazırladıkları iddia edilen Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek hakkında “meslekten ihraç edilmesi” talebiyle disiplin raporu düzenlendi.

Raporu hazırlayan polis başmüfettişleri, dayak olayıyla ilgili sahte tutanak hazırlanmasında Çelikbilek ve Asayiş Şube Müdürü Özcan Atılgan’ın suçlu olduğunu iddia etti. Polislerin dosyası önümüzdeki günlerde toplanacak Disiplin Kurulu’nda görüşülecek.

Bilindiği gibi; Necdet Çelikbilek daha önce Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu.

TÜRKİYE'Yİ SARSAN OLAYLAR ZİNCİRİNDE NELER OLMUŞTU?

Tekirdağ'da Yılmaz Cumur adlı vatandaşı evinden aldırıp polisevine getirip dövdükleri, ardından da olayla ilgili sahte tutanak hazırladıkları iddia edilen Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek hakkında; "Meslek ihraç edilmesi" talebi ile Disiplin raporu düzenlendi.

Raporu hazırlayan Polis Başmüfettişleri, dayak olayı ile ilgili sahte tutanak hazırlanmasında Çelikbilek ve Asayiş Şube Müdürü Özcan Atılgan'ın suçlu olduğunu iddia etti.

Milliyet'in aldığı bilgiye göre; Mayıs 2010'da trafikte yaşanan bir tartışma sonrasında AK Parti eski Trabzon milletvekili Mustafa Cumur'un yakını olan Yılmaz Cumur'u polisevinde dövdüğü iddiası ile Çelikbilek ile Atılgan hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Çelikbilek ile Atılgan, soruşturmalardan kurtulmak amacı ile üç polis memuru ile birlikte sahte olay tutanakları hazırladı.

AVUKAT BULDU

Bu tutanakların davacı Cumur'un avukatlarınca bulunması ve suç duyurusunda bulunulması sonucunda Çelikbilek hakkında; "Sahte resmi belge tanzim etmek" suçundan idari, Atılgan ve polis memurları Kenan Güneş, Ömür Sanlav ile Recai Özalp hakkında; "Sahte resmi belge tanzim etmek" suçundan adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Detaylı olarak inceleme yapan polis müfettişleri, Emniyet Müdürü Çelikbilek ve diğer polislerin; "Sahte resmi belge tanzim ettikleri"ni tespit etti. Polislerin dosyayı önümüzdeki günlerde toplanacak Disiplin Kurulu'nda görüşülecek. (KAYNAK: Tolga Şardan / Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2011, 07:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
cem
cem - 9 yıl Önce

Sen başbakanımız hakkında önce doğru düzgün konuşmayı öğren , senin askerlik arkadaşın değil o . Müdüre gelince ben gayet iyi tanıyorum , Allahtan başka kimseden yardım beklemeyen , 20 yılını sen ve senin gibilerin rahat uyuması için dağlarda terörist kovalamak için harcayan bir vatan kahramanı. Tayyip Bey arkadaşıydı evet ama o dağlarda terörist avlamayı tercih etti, kimseye güvenmedi

coskun cesur
coskun cesur - 9 yıl Önce

DEVLETİN GÜCÜYLE HALKA ZULÜM EDEN BU ADAM POLİSİN KÖTÜ TANINMASINA DA SEBEP OLMAKTADIR.KAHRAMANMARAŞ'TA DA ARGO VE KABADAYI ÜSLUPLA LAKAYIT BİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ YAPMIŞTIR. AMA ATMAZLAR ÇÜNKÜ O DA YANDAŞ,TAYYİB BENİM ARKADAŞIM DİYEREK GEZİYORDU BU ŞEHİRDE. AMA EVRAKTA SAHTECİLİKTEN YER, VAN DAKİ MÜDÜR GİBİ.

coskun cesur
coskun cesur - 9 yıl Önce

ALİM EFENDİ YANDAŞSIN GALİBA. VATANDAŞA İŞKENCE EDİLİRKEN SENDE ORDAYDIN BELKİDE. DAĞDA KORUMUŞ OVADA NE YAPMIŞ İŞKENCECİ POLİS. ÖYLE VATAN KORUMA EDEBİYATINI BOŞVER SEN HEPSİ SİLİVRİDE. SEN İŞKENCECİLERE SAHİP ÇIKACAĞINA HABERİ İYİ OKU.

polat özgüneş
polat özgüneş - 6 yıl Önce

maraş halkına bozuk pisikolojisini yansıtmıştır öyle akreple efe efe gez bakim devlete sırtını daya sende bulacaksın allahtan emin ol nected celik bilek unutmadık bizi ezdirdigin günü ama arkamız yoktu birşey yapamadık eşki sözlüge nected celikbilek yazın arkadaşlar ne oldunugunu anlatmışlar orda sadece maraş degil bir cok şehir biliyor bu adamı

emel yılmaz
emel yılmaz - 6 yıl Önce

devletin gücünü kabadayı gibi kullanan elinde akreple dolaşan bir müdür görüntüsü vardı k.maraşta maraş halkı bilir gitti de millet bi soluk aldı

NECİP BAŞBUĞ
NECİP BAŞBUĞ - 6 yıl Önce

Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner..başka söze hacet yok. Allah'ın adaleti bir gün tecelli eder, kimse bundan kaçamaz.

SIRADAKİ HABER

banner63