Ergenekon bir can daha aldı

Ergenekon bir can daha aldı

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Konya merkezli operasyonda Temmuz 2008'de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Prof. Dr. Uçkun Geray, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Prof. Dr. Geray'ın, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinde, çoklu organ ve solunum yetmezliği nedeniyle dün saat 16.00'da hayatını kaybettiği belirtildi.

20 yılı aşkın süredir hipertansiyon hastası olan ve uzun süredir böbrek yetmezliğinden tedavi gören Geray'ın, 26 Ocak'ta hastaneye getirildiği ifade edilen açıklamada, yoğun bakım ünitesine yatırılan Geray'ın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen hastane doktoru Müslüm Çiçek, Geray'ın, 26 Ocak'ta, kalp zarının iltihaplanmasına bağlı ciddi tabloyla hastaneye getirildiğini belirterek, ''Şuuru kapalıydı. O günden beri solunum cihazına bağlı olarak hayatta tutulmaya çalışılıyordu. Bu sağlık nedenlerinden bugün saat 16.00'da vefat etti'' ifadesini kullandı.

İŞÇİ PARTİSİ'NİN AÇIKLAMASI

Öte yandan, İşçi Partisi'nden (İP) yapılan açıklama da Geray'ın, İP Merkez Karar Kurulu Üyesi ve partinin Ulusal Strateji Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi olduğu bildirildi.

Geray'ın, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı hatırlatılan açıklamada, Geray'ın gözaltına alındığında yüksek tansiyon hastası olduğu belirtildi.

Açıklamada, Geray'ın tahliyesinden birkaç gün sonra iki böbreğini kaybettiği öne sürülerek, ''Diyaliz makinesine bağlandı. Hekimler, gözaltındaki sürede yüksek tansiyonun yol açtığı damar tıkanıklığıyla böbreklerini kaybettiğini açıkladılar'' denildi.

Geray, 21 Temmuz 2008'de Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesince verilen arama kararı uyarınca, ''Ergenekon soruşturmasında ele geçirilen dokümanlardan elde edilen bilgiler'' çerçevesinde Konya merkezli gerçekleştirilen operasyonda İstanbul'da gözaltına alınmıştı. Daha sonra Adana'ya gönderilen Geray, sevk edildiği adliyeden serbest kalmıştı.Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2009, 07:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63