Eylem yapan pazarcı kendini yaktı!..

Eylem yapan pazarcı kendini yaktı!..

Pazar alanı ellerinden alınan esnafların yaptığı protesto eylemi sırasında 32 yaşındaki Mehmet O., üzerine benzin döküp ateşe verdi.


Polisin müdahalesi sonucu söndürülen alevler sonrası ağır yaralanan Mehmet O., hastaneye kaldırıldı.


Adana'da dükkan sistemine geçileceği gerekçesiyle pazar alanları ellerinden alınan Barış Manço Bulvarı üzerindeki semt pazarı esnafı, uygulamayı protesto etmek için bu sabah tezgahlarını ana cadde üzerine kurmak istedi.  Kamyonetlerle bulvarı trafiğe kapatan ve tezgahlarını yola yığan pazarcı esnafına çevik kuvvet polisi ve zabıta ekipleri müdahale etti.


Müdahale sırasında isminin Mehmet O. olduğu öğrenilen 32 yaşındaki pazarcı esnafı, bir pet şişe içerisinde arabadan getirdiği benzini üzerine dökerek kendi yaktı. Bir anda alevler içinde kalan O.'ya polis panzerden sıktığı su ve yangın tüpü ile müdahale etti. Ağır yaralanan Mehmet O., ambulansla hastaneye kaldırıldı. Arkadaşlarını söndürmek için müdahale eden iki esnaf da ellerinde yaralandı.

Trafiğe kapatılan bulvardaki pazar esnafının protestosunun sürdüğü belirtildi. (Mynet)Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66