FLAŞ: Akarsuda erkek cesedi bulundu!...

FLAŞ: Akarsuda erkek cesedi bulundu!...

Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Çobanlı Köyü Oynaklı mevkiindeki akarsu içerisinde kenara vurmuş halde bir erkek cesedi bulundu.

23 Ağustos Pazartesi günü saat 14 sıralarında söz konusu yerde balık tutmaya giden bir balıkçı, suyun kenarında bir ceset gördü. Balıkçının olayı bildirmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, bir erkeğe ait olan cesedi alarak Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ne getirdi.

Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin yapılan otopsi sonrasında yakınlarının bulunabilmesi için beklenmeye başlandı. 2-3 haftadır suyun içerisinde olduğu tahmin edilen kişinin 45-50 yaşlarında ve 1.69 boyunda olduğu bildirildi.

Olayı soruşturan Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı Habib Korkmaz şu bilgileri verdi:

“Cesedin baş kısmının bir bölümü çürümüş. Vücutta ise halk dilinde sabunlaşma da denilen çürümeye dönük beyazlaşmalar olduğu görüldü. Alnı saç bakımından açık ve saçları da kırlaşmış. Kır bıyıklı ve bir-iki cm uzunluğunda yine kırlaşmış sakalı da var. Üst çenede dişi yok ve alt çenede ise protez var. Üzerindeki gömlek ise bej ve mavi kareli. Siyah şalvarı var, ayağında ise ayakkabı yoktu. Bunun yanında parmağında ise saat ve yüzük gibi şeyler de bulunmuyordu. Cesette bıçak veya mermi gibi izler de tespit edilemedi. Cesedin kimliğinin belirlenebilmesi için bu tarife uyan yakınlarını kaybedenlerin savcılığımıza başvurmalarını bekliyoruz.”

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ndeki otopsinin ardından ceset, detaylı otopsi raporu için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2010, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63