FLAŞ: Amerikan Başkonsolosluğu önünde silahlı saldırı!

FLAŞ: Amerikan Başkonsolosluğu önünde silahlı saldırı!

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İstinye'de bulunan İstanbul Başkonsolosluğu önündeki polis ekiplerine silahlı saldırı meydana geldi. Saldırıda 3 polisin şehit olduğu belirtiliyor. 3 saldırgan da öldürüldü

Telsiz anonslarından saldırıyı beyaz renkli Kongo marka otomobilde bulunan 3 kişinin gerçekleştirdiği anons edildi.

Olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi. Olayda 4'ü polis memuru 6 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralılar İstinye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Konsolosluk önündeki yol trafiğe kapatılırken, görgü tanıkları çok sayıda silah sesleri duyulduğunu belirttiler.

NTV'ye konuşan bir görgü tanığı, "Reno beyaz kango araba konsolosluk önünde yavaşladı, bir kişi arabadan inerek ateş etti, 3 kişiydiler, tam olarak bir silahlı saldırıydı. Yerde yatan 4 kişi var, saldırganların ellerinde tabanca vardı. Bu arada olay sırasında vize almaya gelen çok sayıda vatandaş vardı" dedi.

Konsoloslukta çalışan bir başka görgü tanığı ise, "Polis noktasında çatışma oldu, saldırı konsolosluğun alt kapısındaki polis noktasına yapıldı. Çatışma 7-8 dakika sürdü" diye konuştu.

3 POLİS ŞEHİT OLDU

ABD Başkonsolosluğu önünde yatan 4 kişiden 3'ünün silahlı saldırgan olduğu öğrenildi. Olayda 3 polisin şehit olduğu, 3 saldırganın da öldürüldüğü bildiriliyor.


Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve İstanbul Valisi Muammer Güler olay yerine giderek inceleme yapıyor. Bu arada saldırganların kimlik tesbiti yapılıyor. (AJANSLAR)

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2008, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66