FLAŞ: Olaylı Doğukent'in kongresi bu kez 22 Haziran'da

FLAŞ: Olaylı Doğukent'in kongresi bu kez 22 Haziran'da

Kahramanmaraş Belediyesi öncülüğünde kurulan ve 1998 yılında Dereköy yolu üzerinde yapımına başlanan ancak aradan geçen tamı tamına 10 yıllık zamana rağmen konutlarının tamamı bir türlü bitirilemeyerek teslim edilemeyen ve bu yüzden kent gündeminin ilk sıralarında yer alan 2 bin 832 üyeli S. S. Doğukent Konut Yapı Kooperatifi’nin geçen günlerde bir türlü yapılamayan olağan genel kurul toplantısı 22 Haziran 2008 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Batıpark Spor Salonu’nda saat 09.30’da yapılacağı duyurulan kongrede çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantı 29 Haziran 2008 Pazar günü Doğukent Şantiye alanı B 2- B 3 blok arkasında 09.30’da gerçekleştirilecek. Bu arada kongreye ortakların gazete ilanı ve taahhütlü mektupla çağrılmasına karar verildi.

İŞTE KONGRENİN GÜNDEMİ

Dairelerin tamamının bir türlü bitirilememesi ve diğer bazı konular nedeni ile mevcut yönetimden rahatsız olduğu öne sürülen birçok üyenin yeni bir yönetim oluşturulması görüşünü benimsedikleri dile getirilirken, kongrenin gündemi ise şu şekilde açıklandı: Yoklama ve açılış, Divan teşekkülü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Başkanın açış konuşması, 2007 yılı denetim ve yönetim kurulu raporlarının okunması, bilanço-gelir-gider tablolarının okunması, görüşülmesi ve ibrası, tahmini bütçenin görüşülmesi, yönetim ve denetim kurulu seçimi, üye aidatlarının ve ara ödemenin görüşülmesi, inşaatların tamamlanması için gerekli finansmanın bankalardan kredi alınarak sağlanması hususunda yönetim kurulana yetki verilmesi, Yönetim kuruluna; Sağlık Bakanlığı’na sağlık ocağı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na anaokulu yeri için ücretsiz arsa tahsisi ve yetkisi verilmesi, yönetim kurulunca verilen üyelikten çıkarma kararına itiraz eden üyelerin durumlarının görüşülmesi ve karara bağlanması, dilek ve temenniler ile kapanış.

BU KEZ NE HİKMETSE KREDİ GÜNDEMDE!..

Öte yandan; daha önceki kongrelerde Doğukent’teki konutlarının bir an önce bitirilebilmesi için Toplu Konut İdaresi’ne devredilerek kredi alınması yönünde üyelerden gelen teklifler yönetim tarafından sıcak bulunmamış; gerekçe olarak ise; maliyetlerin yükseleceği ile dolaylı olarak faizin haram olduğu ileri sürülmüştü. O günlerde ortaya sürülen bir iddiaya göre ise; yönetimin TOKİ’ye bırakılacağı gerekçesi ile kredi olayına sıcak bakılmadığı belirtilmişti. Ancak her ne hikmetse; 22 Haziran ya da 29 Haziran'da yapılacak olan kongrenin gündemi arasında kredi olayının bulunması bu nedenle bir hayli dikkat çekti.

İŞTE YÖNETİMDEKİ İSİMLER

S.S. Doğukent Konut Yapı Kooperatifi'nin şu anda işbaşında bulunan yönetimi ise şöyle:

Başkan: Mustafa Poyraz (Kahramanmaraş Belediye Başkanı), Ömer Faruk Şirikçi (2. Başkan, Uncular Cami İmamı), Yönetim Kurulu Üyeleri: Salih Özsağır (Emekli öğretmen), Ali Kemal Nacaroğlu (SSK'dan emekli memur), Metin Doğan (Avukat)

Kahramanmaraş kamuoyu Doğukent ile ilgili gelişmelere büyük bir merak ile takip etmeye devam ediyor. (Ajans 46 - www.kanal46.tv)


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2008, 08:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 13 yıl Önce

1998'den beri Doğukent bir türlü gündemden düşmek bilmedi. Her dönemde çeşitli iddia ve spekülasyonlar ortaya atıldı. Şu şunu yaptı, bu bunu yaptı, şu şöyle oldu, bu böyle oldu diye....Bunlardan sıkıldık artık....Bence; Doğukent'in hesapları ve faaliyetleri sıkı bir denetleme ve incelemeden geçirilerek bu tür söylemlere son verilmelidir. Suistimal var mı yok mu ortaya konulmalıdır...Yoksa belediye ile mevcut koop yönetimi bundan çok zarar görür ve insanlar daima kendilerine şaibeli imiş gibi bakarlar. benden demesi....selamlar saygılar....

yalçın
yalçın - 13 yıl Önce

tüm üyelerin hakkı birbirine geçiyor bu nasıl kooperatifçilik. alınan toplu paralarla ilk çıkanlara evleri teslim ettiler. Ya sona kalanlar dona kalmalımıydı. Böyle orman kanunlarınınn işlediği bir düzen olurmu. becerediğiniz işi bırakın gidin insanları mağdur etmeyin yeter artık. Artık tahammülümüz kalmadı artık et değil kemiye dayandı . Allah bu işlerde kusuru olanların hepsinin cezasını versin. Hakkım haram olsun.

SIRADAKİ HABER

banner66