FLAŞ: Polisten uyuşturucu hap operasyonu!..

FLAŞ: Polisten uyuşturucu hap operasyonu!..

Kahramanmaraş’ta Emniyet birimlerince gerçekleştirilen operasyonda toplam 503 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Emniyetten yapılan açıklamada; Rahmi Y. (29) ve Hakan C. (33) isimli şahısların Mersin’de Abdurrahman E. (33) isimli şahıstan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Yakup Y. (32) ve Kazım T. (23) isimli şahıslarla birlikte Kahramanmaraş’ta piyasaya sürdükleri tespit edilmesi üzerine Kaçaklılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda 503 adet uyuşturucu hap yanı sıra bir gram eroin maddesi, bir tüfek, bir kuru sıkı tabanca ve 4 adet MKE yapımı fişek ele geçirildi belirtildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdür Vekili Ali Yıldırım, hapların lise, üniversite ve Kahramanmaraş gençliğini zehirlemek için getirdiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Bunlarla mücadelemiz sonsuza kadar devam edecektir. Onlar getirecekler biz yakalayacağız. Bunda kararlıyız. Ayrıca şu anda okullarda uyuşturucu kullanıldığına dair bir tespit bulunmamaktadır. Yani Kahramanmaraş’ta uyuşturucu satanlar tarafımızdan bilinmektedir. Onlara fırsat vermiyoruz. Yeni yeni satanlar olduğu zaman onları da bir şekilde yakalayıp adalete teslim ediyoruz.”

Yakalanan 5 kişinin adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

ZORLA YEŞİL REÇETE YAZDIRMAK İSTEDİLER

Öte yandan; Kahramanmaraş’ta dün Serintepe Sağlık Ocağı’na giderek bazı şahıslar görevli doktora zorla yeşil reçeteye tabi ilaç yazdırmak isteyen 4 kişi yakalanarak göz altına alındı Verilen bilgilere göre, yapılan operasyonda yakalanan ve sabıkaları bulunan Ramazan K. (29), Hakan F. (23), Doğan G. (27), ve Ahmet G. (24) isimli şahısların üzerinde 3 tabanca 19 adet reçete, 21 adet Roch ilaç ele geçtiği ve adı geçen şahısların emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılacağı bildirildi. (Ajans 46 - www.kanal46.tv)


Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2008, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66