FLAŞ: Sigara kaçakçılarına darbe!

FLAŞ: Sigara kaçakçılarına darbe!

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen bir operasyonda, toplam 1197 adet gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 4 kişi yakalandı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbelek, operasyonlarda, Ali Ü.(75), Cuma Ö.(37), Umut Ö.(18), ve Nami Ö.(46) isimli şahısların yakalandığını belirterek, bu şahıslardan Cuma Ö.nün daha önceden sigara kaçakçılığı ile ilgili sabıkasının bulunduğunu söyledi.

Çelikbilek açıklamasında, Gaziantep ilinden temin edilerek Kahramanmaraş’ta piyasa sürülen kaçak sigaralardan elde edilen gelirin büyük bir bölümünün, dolaylı yollardan bölücü terör örgütüne aktarıldığının bilindiğini belirterek, “Başta gümrük kaçağı sigara, akaryakıt kaçakçılığı olmak üzere her türlü kaçakçılıkla mücadelemiz aralıksız olarak devam etmektedir” dedi.

Vatandaşların kaçak sigaralara kesinlikle itibar etmemelerini de isteyen Çelikbilek, “Eğer ille de sigara içeceklerse gümrük kaçağı sigaraları değil, tekelin ürettiği sigaraları tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sigaraların nasıl bir ortamda üretildiği meçhul. Sağlığa zararlı olduğu için hiç içilmemesi çok daha iyi ama, en azından yerli sigaralın tüketilmesi, kaçak sigara ile mücadeleye önemli bir katkı sağlar” diye konuştu.

Kahramanmaraş’ta kaçak sigara ile yakalanan şahısların, Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından Adliyeye sevk edilecekleri belirtildi. (Ajans 46 - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2008, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66