FLAŞ: Şirin önerdi, Başkan da 'tamam' dedi!...

FLAŞ: Şirin önerdi, Başkan da 'tamam' dedi!...

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından 12 Şubat Stadı yanında inşaatı devam eden spor salonunun ismi belli oldu. Merhum gazeteci Osman Sayın'ın adı bu salonda yaşayacak.

Kent merkezinde görev yapan bir grup basın mensubu ile belediye çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, program kapsamında spor salonu inşaatını da gezdi.

Bu esnada Doğan Haber Ajansı (DHA) Kahramanmaraş Temsilcisi gazeteci Mustafa Nuri Şirin’in; “Başkanım, burasının şu anda ismi yok sanırım. Biz meslektaşları olarak diyoruz ki; eğer siz de uygun görürseniz buraya geçen yıl Hakk’ın rahmetine kavuşan gazeteci Osman Sayın’ın adını verelim. Rahmetli, sporu ve sporcuyu seven bir insandı. Kahramanmaraş’taki sporun gelişimine de hayli katkı yaptı” teklifinde bulundu.

Orada bulunan gazetecilerden Sermet Çuhadar, Mehmet Taş, Mehmet Fiskeci, Yusuf Taş, İlkay Göçmen ve Mesut Tuğrul’un da destek vermesi ile Başkan Poyraz, yanındaki başkan yardımcısı Cevdet Kabakçı’nın da görüşünü alarak ‘Tamam’ dedi. Başkan Poyraz; “Neden olmasın. Merhum Osman Sayın, Kahramanmaraş Belediyesi’nde de uzun yıllar görev yaptı. Burasının adı Kahramanmaraş Belediyesi Osman Sayın Spor Salonu’ olacak diyerek söz verdi.

ŞEHİR TURU VE BASIN TOPLANTSI

Kahramanmaraş’ın AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Belediyesi tarafından organize edilen "Şehir Gezisi ve Basın Toplantısı" kapsamında basın mensuplarına yapımı devam eden projeleri gezdirdi.

Başkan yardımcıları Cevdet Kabakcı, Özcan Konuklar ve Hasan Kara ile bazı belediye birim müdürlerinin katıldığı gezide, basın mensuplarına kent merkezinde yürütülen projelerin uygulama bölgeleri gezdirildi ve projelerle ilgili önemli bilgiler verildi.

Poyraz yaptığı açıklamada, her mahalleye eşit hizmet götürdüklerini kaydetti. Başkan Poyraz "Sosyal ve kültürel projelere daha fazla önem verdiğimiz bir dönem içerisindeyiz. Önceki dönemler içerisinde kentin alt yapısıyla ilgili önemli çalışmalar gerçekleştirerek alt yapı sorununu bitme noktasına getirdik " dedi.

Çevre düzenlemesi devam eden Belediye yeni hizmet binasını inceleyen Başkan Poyraz ve beraberindeki gazeteciler, sırasıyla yapımı devam eden Kapalı Spor Salonu inşaat alanı, Malik Ejder Türbesi restorasyon çalışmaları ve engelliler yüzme havuzu inşaat alanını gezerek dev projelerin son durumu hakkında yetkililerinden bilgi aldılar.

Yapımı tamamlanan belediye yeni hizmet binasında başlayan gezi kapsamında ilk olarak Belediye yeni hizmet binası hakkında basın mensuplarına bilgi aktaran Başkan Poyraz, Mayıs ayı olağan meclis toplantısını yeni meclis salonunda yapmayı planladıklarını kaydetti. Başkan Poyraz açıklamasında; “ 1 Mayıs itibariyle yeni hizmet binamız hizmete girecek. İnşallah 5 Mayısta gerçekleştirilecek olan Belediye Meclis Toplantımızı yeni hizmet binamızın modern ve tam donanımlı meclis salonunda gerçekleştireceğiz” dedi.

Mayıs ayı içerisinde hizmete girecek projelerden bir diğerinin de Engelliler Yarı Olimpik Yüzme Havuzu olduğunu belirten Başkan Poyraz; “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Türkiye’de engelli vatandaşlarımız için bu alanda yapılmış sayılı projelerden biri. Projesi tamamen Belediyemiz mühendisleri tarafından hazırlandı. 3.000 metre kare alan üzerine kurulan tesisin içerisinde eğitim, çırpınma, anne-bebe havuzu ve engelliler için rehabilitasyon salonu, sağlık odası ve çok amaçlı eğitim salonu bulunuyor. Havuzu yaz dönemine yetiştirmek için ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor. Mayıs ayında açılışını gerçekleştirmeyi hedefledik. Engelliler Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tesisi hizmete girdiğinde Engelliler Yüzme Milli Takımı sporcuları ile şehirdeki engelli vatandaşlar da faydalanabilecek” dedi.

Başkan Poyraz ve basın mensupları Engelliler Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının ardından Kahramanmaraş’ın inanç turizminde önemli bir yere sahip olan ve belediye tarafından restorasyonu gerçekleştirilen Malik Ejder Türbesindeki çalışmaları incelediler. Daha sonra basın mensuplarına Hayrullah mahallesinde yapımı devam eden 1000 kişilik Kapalı Spor Salonu inşaatını gezdirerek bilgiler veren Başkan Poyraz; “Bu dönem içerisinde yapımına başladığımız projelerden biride 1000 kişilik spor salonu. Yapımı devam eden spor salonunu bu yıl içerisinde hizmete açacağız. Bunun yanı sıra birçok mahallemize modern ve donanımlı spor salonları yapmayı planlıyoruz. Kente yeni spor salonları kazandırmaya devam edeceğiz. Burada ilk defa belirteceğim. Gazeteci Mustafa Şirin’in teklifi ile bu spor salonunun ismini Kahramanmaraş Belediyesi Osman Sayın Spor Salonu yapacağız” diye konuştu.

Son olarak Başkan Poyraz ve beraberindekiler Kahramanmaraş Belediyesine bağlı Seraya geçerek, sera çalışmalarını incelediler.

Basın mensuplarına devam eden belediyecilik hizmetleri hakkında da genel bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Poyraz, yapılan hizmetlerin insan odaklı yürütüldüğünü kaydetti. Kahramanmaraş’ın layık olduğu yere doğru, koşar adımlarla ilerlediğini vurgulayan Başkan Poyraz, en kısa süre de Türkiye'de örnek iller arasında yer alacaklarını söyledi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2010, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66