Gazeteci Mehmet Taş ‘Anadolu'nun Sesi’ne katıldı..

Gazeteci Mehmet Taş ‘Anadolu'nun Sesi’ne katıldı..

Kahramanmaraş Akdeniz Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Taş, TRT Anadolu kanalında telefonla canlı yayına katıldı.


Yerel medyaya haber kaynağı oluşturmak, bölgeler arasında haber ve bilgi akışını sağlamak amacıyla 25 yıldır yayın hayatında olan "Anadolu'nun Sesi" adlı gazete, program formatı ile hafta içi her gün TRT Anadolu’da yayımlanıyor.


Konu ve konuklarıyla, basındaki gelişmelerle yerel gazeteleri gündeme taşıyan program; yerel medyanın sesini duyuruyor. Yerel ve bölgesel gazete haberlerinin yanı sıra yerel medya mensuplarından akademisyenlere, yaygın medya mensuplarından basın hukukçularına, toplumun hemen her kesiminden konukların katıldığı programda; güncel konularla ilgili olarak konuklarla canlı telefon bağlantılarına da yer veriliyor.


Anadolu’nun Sesi, Hakan Tuzcu ve Arzu Türkdoğan'ın sunumuyla hafta içi hergün yayınlanıyor. Programın 26 Aralık 2011 tarihinde yayınlanan bölümüne Akdeniz Gazetesi Yazıişleri müdürü Mehmet Taş da canlı telefon bağlantısı ile konuk oldu.


Yerel medyada “Türkçenin kullanımı” konusunda açıklanmalarda bulunan Taş; Anadolu’da görev yapan basın-yayın çalışanlarına Türkçe’nin kullanımı ile ilgili hizmet içi eğitim verilmelerini dile getirirken, İlköğretim okullarından itibaren dil eğitimin yeni bir bakış açısıyla öğrencilere öğretilmesi gerektiğini de vurguladı.


Mehmet Taş, Türk Dil Kurumu ile Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Anadolu basınına yönelik olarak dil konulu eğitim seminerlerine ağırlık vermesini de istedi.


 


 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2011, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63