Geçişi İşçi Kadrosu Bin Kişi, Başvuran10 bin Kişi

Geçişi İşçi Kadrosu Bin Kişi, Başvuran10 bin Kişi

TYÇP kapsamında işe alınacak bin geçici işçi, kura çekimi sonucu belirlendi.


 Kahramanmaraş'ta, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında açılan bin geçici işçi kadrosu için 10 bin 741 kişi başvurdu.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen TYÇP kapsamında, il merkezindeki okul ve ilçe belediyelerinde çalıştırılmak üzere işçi alımı planlandı. İl İstihdam Kurulu tarafından kurumlara verilecek personel sayısı belirlendikten sonra başvurular alındı.


Kent genelinde belirlenen bin kişilik geçici kadro için 10 bin 741 kişi müracaatta bulundu. Başvuru sayısının fazla olması nedeniyle her ilçe için ayrı bir kura çekimi gerçekleştirildi. Noter huzurunda yapılan kura sırasında iş umuduyla alanı dolduranlar, isimlerinin çıkmasını heyecanla bekledi.


Çekilen kura sonucunda bin asil ve bin yedek belirlendi. İşçiler, 13 Ekim'de işbaşı yapacak.


- Noter huzurunda kura ile belirleniyor


İŞKUR İl Müdürü Ali Yüce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'a bin kişilik 9 ay süreli TYÇP kapsamında ödenek aktarıldığını belirtti.


Yaklaşık 760 kişinin okullarda, 240 kişinin de belediyelerde istihdam edileceğini anlatan Yüce, "Milli eğitim ve belediyelerin kuraları peyder pey yapılıyor. Bu yıl katılımcıların seçiminin tamamını kura usulüyle yapıyoruz. Sorunla karşılaşmadık. Birçok arkadaşımız iş sahibi oldu" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Taş Koparan
Ramazan Taş Koparan - 2 yıl Önce

Bir yıldır işsizim iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim 05395761940

SIRADAKİ HABER

banner63